105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lipca 2024 - czwartek Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lipca 2024 - czwartek Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
25 lipca 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1685011260

Policjanci zabezpieczyli narkotyki które znalazła Modena - pies wyszkolony do ich poszukiwania


Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z posiadaniem przez nich środków odurzających, w tym jeden posiadał znaczne ich ilości. W mieszkaniach zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli metamfetaminę oraz marihuanę, a środki te znalazła Modena-pies do wyszukiwania zapachów narkotyków. Metamfetamina ukryta była w lodówce, a marihuana w „jajku niespodziance”. Teraz jeleniogórzanie za przestępstwa, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem. 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu  I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lata podejrzanych o posiadanie środków odurzających, w tym jeden z nich odpowie za posiadanie znacznych ich ilości.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w związku ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że 22-latek i 24-latek mogą posiadać w mieszkaniach środki odurzające.  W czynnościach w miejscach zamieszkania obu mężczyzn uczestniczyła Modena- pies do wyszukiwania zapachów narkotyków wraz ze swoim przewodnikiem. Modena zarówno w jednym, jak i drugim lokalu znalazła miejsca, w których jeleniogórzanie ukryli narkotyki. 22-latek marihuanę schował w „jaku niespodziance”, a drugi z mężczyzn w lodówce. Policjanci zabezpieczyli metamfetaminę oraz marihuanę, z których można uzyskać ponad 130 porcji handlowych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie  okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają czy mężczyźni nie zajmowali się ich dystrybucją.

Teraz jeleniogórzanie za popełnione przestępstwa  odpowiedzą przed sądem. Starszemu z mężczyzn za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a drugiemu z zatrzymanych do lat 3.  

Modena jest 5-letnim owczarkiem belgijskim. Jest to pies specjalistyczny do wyszukiwania zapachów narkotyków, po przeszkoleniu w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach. Wykorzystywany do działań na terenie całego województwa dolnośląskiego do przeszukań pomieszczeń, samochodów i innych obiektów.