105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 kwietnia 2024 - poniedziałek Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
15 kwietnia 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1684496220

Bieg Piastów zaprasza!


Bieg Piastów to nie tylko biegówki! Ruszyły zapisy  na 11 Letni Bieg Piastów i 9 Rowerowy Bieg Piastów, które odbędą się w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Zapisy są otwarte, a Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza wszystkich chętnych. Mówi rzecznik Biegu Piastów Leszek Kosiorowski.

Oba wydarzenia zostaną rozegrane na pięknych trasach Gór Izerskich ze startem i metą na terenie Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka. Uczestnicy przejadą przez najpiękniejsze zakątki Gór Izerskich: Orle, Wysoki Kamień, Cichą Równię, Rozdroże Izerskie, Jagnięcy Jar i szereg innych.  

W 11 Letnim Biegu Piastów do wyboru są dystanse 12, 22 i 50 kilometrów. Można też zmierzyć się z dystansem 12 kilometrów w nordic walking. 9 Rowerowy Bieg Piastów zostanie zorganizowany na trasach długości około 20, 40 i 60 kilometrów, a nowością będzie rywalizacja na gravelach i rowerach elektrycznych.  

Trasy w Górach Izerskich, na których odbędą się oba wydarzenia, częściowo pokrywają się z trasami zimowego Biegu Piastów. Ich nawierzchnia jest zróżnicowana z przewagą szutrowej, a profile wysokościowe umiarkowane, znakomicie nadające się do biegania i jazdy na rowerze. Podczas zawodów na rowerzystów i biegaczy czekać będą na trasie, obsługiwane przez wolontariuszy, punkty żywnościowe z napojami i przekąskami.

9 Rowerowy Bieg Piastów będzie jak co roku ukoronowaniem całego roku działalności Stowarzyszenia Bieg Piastów. Zawodnicy, którzy ukończyli 47 Bieg Piastów na 50 km i poradzą sobie na najdłuższych dystansach 11 Letniego Biegu Piastów i 9 Rowerowego Biegu Piastów, zostaną uhonorowani tytułami zdobywców Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. W tym roku po raz pierwszy Stowarzyszenie Bieg Piastów zamierza ugościć ich dodatkowym poczęstunkiem, który ma stać się okazją do integracji i wspólnej biesiady.

Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci – podczas 11 Letniego Biegu Piastów rozegrane zostaną Wyprawa Zuchów (dla uczniów podstawówek) i Bieg Przedszkolaka. W trakcie 9 Rowerowego Biegu Piastów odbędzie się Wyprawa Zucha.

Zsumowane limity na wszystkich dystansach wynoszą na obu zawodach po 1550 osób. W pierwszych pięciu dniach przyjmowania zgłoszeń znalazło się już ponad pół tysiąca chętnych na start w 9 Rowerowym Biegu Piastów i więcej niż trzysta na zmierzenie się z trasami 11 Letniego Biegu Piastów. Takie tempo zapisów pozwala mieć nadzieję, że listy startowe wypełnią się do ostatniego miejsca. Warto więc zgłosić się już teraz, co można zrobić, jak i znaleźć wszystkie potrzebne informacje, na stronie: www.bieg-piastow.pl 

Wysokość opłat na 11 Letni Bieg Piastów jest taka sama, jak w 2022, a jeśli ktoś postanowi wystartować na dwóch dystansach (na 50 i 12 lub na 22 i 12 km), otrzyma 20 złotych rabatu. Z podobnej zniżki mogą skorzystać uczestnicy 9 Rowerowego Biegu Piastów. Na ulgowych warunkach przyjmowane będą także zgłoszenia od osób w wieku lat 65 i starszych. 

Jeśli ktoś ma ochotę, może sprawdzić trasę Letniego Biegu Piastów podczas otwartych i bezpłatnych rekonesansów. Pierwszy – ponad połowy (około 27 km) trasy ultramaratonu odbędzie się w niedzielę, 21 maja (zbiórka o godz. 9 na Zakręcie Śmierci w Szklarskiej Porębie). Drugi – trasy półmaratonu, zaplanowany jest na sobotę, 10 czerwca (początek o godz. 10 w Jakuszycach). 

Organizacja 11 Letniego Biegu Piastów i 9 Rowerowego Biegu Piastów jest możliwa dzięki wsparciu wielu wolontariuszy, partnerów i sponsorów, wśród których warto wymienić wspierających organizację zawodów Stowarzyszenia Bieg Piastów przez cały rok: KGHM Polska Miedź SA, PKO Bank Polski, Quest i Brubeck. 

Program zawodów: 

11 Letni Bieg Piastów

26 sierpnia 2023 (sobota)

Jakuszycki Ultramaraton (50 km)

Jakuszycki Półmaraton (22 km)

Wyprawa Zuchów (1 km) 

27 sierpnia 2023 (niedziela)

Jakuszycka Dwunastka

Marsz Nordic Walking (12 km)

Bieg Przedszkolaka (500 m)

9 Rowerowy Bieg Piastów 

23 września 2023 (sobota)

GIGA (około 60 km)

MEGA (około 40 km)

Rowerowa Przygoda (1 km)

24 września 2023 (niedziela)

MINI (około 20 km)

GRAVEL (około 40 km)

ELEKTRYK (około 40 km)

Rowerowa Przygoda (500 m)

 

Program rekonesansów tras:

21 maja 2023 (niedziela)

Rekonesans trasy Jakuszyckiego Ultramaratonu

10 czerwca 2023 (sobota)

Rekonesans trasy Jakuszyckiego Półmaratonu