105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 lipca 2024 - sobota Imieniny: Czesława, Hieronioma, Małgorzaty

!!! Słuchasz nas online a dziś nagle cisza? Przeczytaj koniecznie artykuł niżej !!!                  

Breaking News
20 lipca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1684400520

W niebieskim świecie - warsztaty o osobach ze spektrum autyzmu dla pracowników KGHM


Zobacz i zrozum - KGHM był współorganizatorem warsztatów "Rzeczywistość osób ze spektrum autyzmu", które odbyły się w Niepublicznej Szkole Podstawowej Dar Losu w Lubinie. W szkoleniu udział wzięli pracownicy miedziowej spółki - rodzice dzieci ze spektrum autyzmu.  

Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję "wejść" w świat osób ze spektrum autyzmu. Specjalne okulary VR, nagrania, czy proste testy w wykorzystaniem lusterka przybliżyły trudności, z jakimi na co dzień zmagają się zarówno dorośli, jak i dzieci. 

- Bardzo dziękuję za to szkolenie. Wiem i będę pamiętać, że to, że osoby ze spektrum autyzmu nie potrafią wprost wyrazić swoich potrzeb, uczuć i myśli, wcale nie oznacza, że nie mają potrzeb, uczuć i że nie myślą. Zwyczajnie, nie wiedzą, jak je zakomunikować - mówiła jedna z uczestniczek warsztatów. Podczas szkolenia wyjaśnione zostały również nurtujące rodziców zagadnienia, a możliwość zwiedzenia szkoły uświadomiła jak wiele czynników musi zostać spełnionych, by zapewnić dzieciom w spektrum odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju i przygotowania ich do życia w społeczeństwie.

Warsztaty poprowadzili doświadczeni terapeuci i osoby zajmujące się osobami ze spektrum autyzmu. Z badań wynika, że mają oni przede wszystkim problemy komunikacyjne czy emocjonalne wynikające z niezrozumienia przez otoczenie. 

- To było nasze drugie spotkanie z pracownikami KGHM. Jako terapeuci, a także rodzice dzieci ze spektrum autyzmu wiemy z jakimi problemami się zmagają. Takie spotkania są świetnym miejscem do wymiany doświadczeń - powiedziała Małgorzata Grobelna, wiceprezes Fundacji Przyjaciół Dzieci z Autyzmem "Dar Losu" w Lubinie. 

KGHM w ramach swoich działań związanych z CSR realizuje założenia przyjętej w firmie Polityki Praw Człowieka oraz inicjatyw związanych z poszerzaniem świadomości na temat ważnych tematów prospołecznych. Warsztaty pomagają w zrozumieniu zachowań innych osób, ale też wzmacniają kompetencje pracowników miedziowej spółki.