105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 kwietnia 2024 - niedziela Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Festiwal hitów

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 kwietnia 2024 - niedziela Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
14 kwietnia 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1682609160

Długi majowy weekend w regionie

Polecamy kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu .


51. Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości

od 29 kwietnia do 30 kwietnia 2023
godz. 09:00 - 18:00

 

Zapraszamy na stronę internetową imprezy, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje www.jarmarkstaroci.com.pl

Teatr Norwida zaprasza:

Filcharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze zaprasza na koncerty:

Koncert
Z dawna Polski Tyś Królową 
Jelenia Góra 
3 maja, kościół Garnizonowy 

Wydarzenie, które w Jeleniej Górze odbywa się od 1973 roku, jest jednym z największych tego typu w Polsce, na które ściągają kolekcjonerzy z całej Europy. Swoje zbiory prezentują na Placu Ratuszowym i wzdłuż urokliwych uliczek Starego Miasta. Można tu kupić zabytkowy samochód, stare meble, broń, cacka ze szkła i porcelany, książki, bibeloty i tysiące innych rzeczy. Zwiedzający i potencjalni kupcy przez dwa dni będą to wszystko oglądać,  targować się, słuchać ciekawych historii, kupować, uzupełniać bądź wymieniać swoje zbiory.

3 maja w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze odbędzie się wyjątkowy koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Zespolu Szkół Katolickich u św. Pankracego. W koncercie udział wezmą również wspaniali soliści i muzycy. Tytuł koncertu „Z dawna Polski Tyś Królową” to słowa pieśni, którą przez wieki śpiewały i nadal śpiewają rzesze Polaków. Podczas koncertu będziemy mieli możliwość wsłuchać się, a także razem zaśpiewać hymniczne pieśni polskie. Warto wspomnieć, że tytułowa pieśń była nieformalnym hymnem Legionów Józefa Piłsudskiego. Inne pieśni, które zostaną wykonane to swoista opowieść o naszej pięknej historii, opowieść o historii konkretnych ludzi i całego Narodu.

 Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Marzena Machałek Wiceminister Edukacji i Nauki

            „Jest moją wielką radością, iż koncert zaplanowany w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, staje się okazją do wskrzeszenia pięknych kart z historii miłości do naszej Ojczyzny. Dlatego też z dumą objęłam patronat nad tym wydarzeniem.

Dziękuję wszystkim organizatorom i wykonawcom. Dziękuję zwłaszcza chórowi Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze. Piękno zapisane w nutach zaprezentują nam uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele tej społeczności. To ważne, że szkoła jest miejscem, gdzie dzieci, młodzież, a także dorośli mogą się rozwijać, a my możemy korzystać z talentów, którymi chcą się z nami dzielić”.

Zapraszam do wspólnego uczczenia 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - powiedziała Marzena Machałek „

Koncert rozpocznie się o godz. 14 w kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze. 

Śpiew Radości, Śpiew Dumy

Koncert Marcina Wyrostka w Kamiennej Górze

 2 maja, w Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbędzie sie koncert Marcina Wyrostka i towarzyszących mu solistów oraz muzykow z Filharmonii Śląskiej. Podczas koncertu usłyszymy najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne, nawiązujące do historii naszych bohaterskich przodków.

Patronat honorowy nad koncertem objęła Pani Marzena Machałek Wiceminister Edukacji i Nauki.

„W tym dniu celebrując polskie  symbole narodowe, dajemy świadectwo o naszej polskiej tożsamości. Jednocześnie  upamiętniamy  bohaterów, którzy walczyli o Polskę pod biało-czerwoną flagą. O tym przypomną nam pieśni, które  wspólnie wykonamy.

Śpiew Radości,  Śpiew Dumy- jestem przekonana, iż koncert ten będzie doświadczeniem niezwykłego piękna. Pan Marcin Wyrostek, związany z Ziemią Kamiennogórską, koncertując na scenach Polski i całego świata, jest przykładem miłości do Małej Ojczyzny, do której zawsze warto wracać.

Życząc niezapomnianych wrażeń zapraszam serdecznie do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze i do wspólnego świętowania Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej- powiedziała Marzena Machałek „

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 w kościele pw Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze.

Muzyczna Majówka w Szklarskiej Porębie

Na początek majówki w Szklarskiej Porębie muzyczna uczta na 4 Peronie - czyli na zmodernizowanym zabytkowym dworcu kolejowym w mieście pod Szrenicą. Na scenie wystąpią świetni muzycy polscy i zagraniczni. O szczegółach Arek Lipin z Biura Promocji Miasta Szklarska Poręba.

 

Bawimy się w sobotę i niedzielę od 20.00 do późnych godzin nocnych.

KONCERT Muzyczna Majówka 

Data: 29 kwietnia 2023

20.00 - Kosmos Mega Saund System

21.00 - Paprika Korbs

22.30 - Zion Train Dj Perch

00:30 - Kosmos Mega Saund System

 

Data: 30 kwietnia 2023

20.00 -21:00 - JOINT VENTURE

21.00 - Kirszenbaum

22.30 - Pablopavo i Ludziki

00.00- JOINT VENTURE

Miejsce: 4Peron, ul. Dworcowa 10, Szklarska Poręba

Przed nami 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zgorzelcu

Przed nami 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Narodowy Dzień Zwycięstwa

 
 
 
 
 
 
 

W tym roku obchodzić będziemy 232. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Narodowy Dzień Zwycięstwa, będący za razem 78. rocznicą zakończenia II Wojny Światowej. Zachęcamy do udziału w obchodach obu uroczystości.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja czyli pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej, regulującej organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Konstytucja 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości, a rocznica jej uchwalenia to niewątpliwie jedno z najważniejszych polskich świąt.

Uroczystości 3 maja rozpoczną się o godz. 11:00 w kościele pw. Św. Bonifacego uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawioną przez księży ze zgorzeleckich parafii. Po mszy w imieniu mieszkańców władze samorządowe miasta złożą kwiaty pod pomnikiem Millenium, jako wspólny wyraz pamięci.

3 MAJA – 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  • 11:00 |  Msza Święta w intencji Ojczyzny – Kościół pw. Św. Bonifacego
  • 12:20 |  Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Millenium

W radosnym, wiosennym nastroju polecamy również inaugurację sezonu kina pod gwiazdami.

Pierwszy seans w tym roku zobaczymy 3 maja o godzinie 20:30, na skwerze przy północnej ścianie MDK. Na start „Wielka Majówka” w reżyserii Krzysztofa Rogulskiego. Klasyk godny polecenia! Co więcej, podczas seansu MDK rozpali dla Was wielkie ognisko, przy którym można będzie się ogrzać i usmażyć kiełbaski.

  • 3 MAJA, godzina 20:30
  • Skwer przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu
  • Wstęp wolny

W tym dniu zachęcamy również do udziału w bezpłatnym koncercie Nowej Filharmonii Łużyckiej z Görlitz „Od serca do serca” w EuroRegioKom w Pieńsku.

Projekt „Od serca do serca” to seria występów w Polsce, Niemczach i Czechach, gdzie w programie mamy znamienite dzieła Mozarta czy Beethovena w wykonaniu polskiego skrzypka Marcina Markowicza, jak również jego własne kompozycje. Wydarzenie objęte jest patronatem Burmistrza Miasta Zgorzelec.

  • 3 MAJA, godzina 17:00
  • Centrum Kultury EuroRegioKom w Pieńsku
  • Wstęp wolny
  •  
 

Kwiatowa Gala w Jeleniej Górze - kiermasz roślin doniczkowych

Jeśli chcecie poszerzyć swoją kolekcję roślin, koniecznie odwiedźcie ?„kiermasz roślin doniczkowych”, który odbędzie się w Jeleniej Górze w Parku Sportowym „Złotnicza” w dniach 29-30 kwietnia 2023 roku❗? Podczas „Kwiatowej Gali” będziecie mieli okazję znaleźć nie tylko popularne gatunki, ale również te bardziej egzotyczne, których nie dostaniecie na co dzień. Dzięki informacjom umieszczonym na etykietach cenowych każdy uczestnik kiermaszu znajdzie informacje o sposobie pielęgnacji i uprawy wybranej roślin ?‍?? Pomoże to w wyborze odmian, które będą nadawały się do odpowiednich pomieszczeń: salonów, łazienek, biur, sypialni. Oferowane będą m.in. rośliny ciemnolubne, bezpieczne dla zwierząt, wyselekcjonowane odmiany dla koneserów, znajdą się również rośliny dla „zapominalskich”.
 
Park Sportowy Złotnicza
ul. Złotnicza 12
29.04.2023 r., sobota - w godzinach 8:00-20:00
30.04.2023 r., niedziela - w godzinach 10:00-18:00
Wstęp bezpłatny❗
Możliwość płacenia:
karta?
gotówka?
BLIK.

Majówka z Karkonoskim Parkiem Narodowym

od 1 maja do 3 maja 2023
godz. 10:00 - 13:00

Koleje Dolnośląskie – Weekendowy bilet do czwartku

Koleje Dolnośląskie zachęcają do zwiedzania Dolnego Śląska pociągiem. Przez cały majowy weekend jeździć można pociągami za niecałe 60 złotych. Jak to zrobić pytał kolejarzy Jacek Zych.