105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 czerwca 2024 - poniedziałek Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Wiadomości z kraju i ze świata

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
17 czerwca 2024 - poniedziałek Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
17 czerwca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1682583780

Ogromny sukces jeleniogórskiej uczennicy


Anna Listkiewicz – uczennica jeleniogórskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno - Turystycznych zajęła pierwsze miejsce podczas X Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Otrzymała dzięki temu tytuł „Eksperta Turystyki” oraz płatny staż w Polskiej Organizacji Turystycznej. W ramach nagrody głównej wyjedzie na dwutygodniowy obóz do Włoch.

Dzisiaj (27 kwietnia), na zaproszenie Prezydenta Jerzego Łużniaka laureatka wraz z mamą i przedstawicielami szkoły gościła w jeleniogórskim ratuszu. Była to okazja do złożenia osobistych gratulacji i wręczenia dodatkowych upominków. Jak podkreślił Prezydent – nagroda dla Ani to ogromne wyróżnienia dla Miasta i Szkoły. Słowa uznania należą się tu także całemu gronu pedagogicznemu oraz dyrekcji placówki. Mówi Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno - Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze.

"To ogromny sukces Ani i  naszej szkoły" - mówi Joanna Marczewska dyrektor popularnego Ekonoma. 

Na spotkaniu obecna była Magdalena Studzienna z biura AS-TUR Centrum Turystyki z Jeleniej Góry, które ufundowało dla laureatki kilkudniową wycieczkę do Londynu. Prezent i podziękowania od Rady Miasta przekazała Elżbieta Wojtyna.

Jubileuszowa Olimpiada Wiedzy o Turystyce zorganizowana została przez Uniwersytet Łódzki w dniach 12-15 kwietnia br. w Łodzi. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Podczas gali laureatów tytuł „Szkoła Finalistów” otrzymał Zespół Szkół Ekonomiczno - Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze. Uczniowie szkoły z kierunku turystycznego w 10 edycjach ośmiokrotnie awansowali do etapu centralnego Olimpiady. Pani dyrektor Joannie Marczewskiej pamiątkowy medal wręczył dziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego prof. Bogdan Włodarczyk. W trakcie tej samej gali fundator dodatkowej nagrody dla Anny Listkiewicz - jeleniogórskie biuro AS-TUR otrzymało tytuł Przyjaciel Olimpiady.

W trzydniowej Olimpiadzie uczestniczyło 30 finalistów, wyłonionych w eliminacjach okręgowych, spośród kilkuset uczniów techników i liceów z całej Polski. Uczestnicy finału rozwiązywali test z wiedzy o turystyce, prezentowali projekt autorskiego produktu turystycznego, wykazali się umiejętnościami branżowymi oraz znajomością geografii turystycznej świata.

Zwycięstwo Ani w tegorocznej Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce to w historii szkoły największy sukces na szczeblu krajowym. Ania powiększyła grono laureatów Olimpiady pochodzących z ZSE-T w Jeleniej Górze. Zdobywczynią 2 miejsca w kraju w 2021 r. była Aleksandra Mazur.

Zdjęcia