105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 czerwca 2024 - piątek Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
14 czerwca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1681899420

IX Dolnośląski Kongres Samorządowy


Na Tarczyński Arena we Wrocławiu trwa IX Dolnośląski Kongres Samorządowy we Wrocławiu. Wydarzenie to , w stolicy naszego regionu zgromadziło w tym roku rekordową liczbę uczestników – w kongresie bierze udział 600 osób ze świata polityki, mediów, nauki, biznesu, a także organizacji pozarządowych oraz licznych ekspertów. Tematem Forum są „Samorządowe wyzwania”.

Tuż przed rozpoczęciem na specjalnej konferencji prasowej minister Michał Dworczyk i marszałek województwa Cezary Przybylski poinformowali że na Dolny Ślask trafi z budżetu Państwa miliard złotych które będą przeznaczone na uzupełnienie wkładu własnego przy unijnych projektach.

– Dolny Śląsk jest dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w całej Unii Europejskiej. To efekt sprawnej współpracy samorządów wszystkich szczebli, skutecznego wydatkowania środków unijnych, a także niezwykłej przedsiębiorczości Dolnoślązaków. Jestem przekonany, że Dolnośląski Kongres Samorządowy po raz kolejny stworzy przestrzeń do wymiany doświadczeń, a nawiązane partnerskie kontakty pozwolą poszerzać wiedzę i realizować szereg nowych inicjatyw. Jest to szczególnie istotne w kontekście rekordowej sumy 11 miliardów złotych wsparcia unijnego, jaką wynegocjowaliśmy dla regionu na najbliższe lata – mówi marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.

Mówi Tymoteusz Myrda Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Mówi w-ce przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Obrębalski.

Kongres to wyjątkowa okazja do wymiany myśli i idei dotyczących funkcjonowania lokalnych samorządów. To kwestie niezwykle istotne, szczególnie w kontekście zmieniającej się rzeczywistości w naszym kraju i jego bezpośrednim sąsiedztwie. Mówi w-ce przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Andrzej Kredkowski.