105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 kwietnia 2024 - piątek Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 kwietnia 2024 - piątek Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
19 kwietnia 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1681461000

Razem posprzątajmy swoją okolicę


Po raz kolejny Miasto Jelenia Góra przygotowuje akcję wspólnego sprzątania wybranych przez siebie terenów, do której chce zaprosić mieszkańców, szkoły, przedszkola i wszystkich, którym na sercu leży dbałość o środowisko oraz czysta Jelenia Góra. Okazją do tego jest przypadający 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi.

Dla wszystkich uczestników Urząd Miasta przygotował worki i rękawice. Akcja przebiegać będzie w dniach 17-21 kwietnia. Później, do 28 kwietnia zaplanowany jest odbiór zebranych odpadów.

Kulminacją kampanii w naszym mieście będzie zaplanowana na 20 kwietnia piąta edycja "Sprzątania Borowego Jaru". Tu uporządkowane zostaną ścieżki spacerowe i brzegi Bobru. W akcji wezmą udział m.in. strażacy, dolnośląski WOPR, strażnicy miejscy, urzędnicy oraz leśnicy. Liczymy też na duże zainteresowanie i pomoc ze strony naszych mieszkańców. Na wszystkich czekać będzie ciepły posiłek. Pełnoletni uczestnicy otrzymają też napoje izotoniczne w ramach akcji #KazdaPuszkaCenna. Swoje stanowisko będzie miała również Moja Fundacja, która przyjmować będzie zapisy na sobotni IV Bieg Charytatywny Eko-Run. Worki i rękawice wydawane będą od godziny 9:00 w dwóch miejscach - na początku ścieżki rowerowej pod „Grzybkiem” oraz przy Gościńcu Perła Zachodu.

W kolejnych dniach natomiast akcja przeniesie się w pozostałe części miasta.

21 kwietnia w godzinach 14:00 - 17:00 przy ul. Kiepury (pętla autobusowa), odbędzie się zbiórka mobilnego PSZOKu. Warto przynieść stary sprzęt i inne elektroodpady, ponieważ w zamian otrzymamy sadzonkę kwiatka. Podczas akcji planowane są zajęcia edukacyjne dla dzieci.

22 kwietnia zapraszamy na mobilny PSZOK podczas IV Biegu Charytatywnego Eko-Run. Pojazd będzie stacjonował od godz. 10:00 do 13:00 na parkingu pod "Grzybkiem". Tu również za przyniesione elektroodpady będzie można otrzymać sadzonkę kwiatka oraz wziąć udział w zajęciach ekologicznych.

23 kwietnia w godzinach 10:00 - 13:00 na Osiedlu Orlim (boisko), odbywać się będzie zbiórka mobilnego PSZOKu. Tego dnia, podobnie jak wcześniej za odpady wydawać będziemy sadzonki.

Chętne do udziału Urząd Miasta prosi o wskazanie na adres e-mail: odpady@jeleniagora.pl

-        liczby uczestników biorących udział w akcji

-        liczby worków czarnych, na odpady zmieszane oraz na szkło

-        liczby rękawic: S, M, L, XL

-        sprzątanego obszaru

-        miejsca gromadzenia i odbioru worków z odpadami

-        osoby odpowiedzialnej do kontaktu.

Worki i rękawice będzie można pobierać po wcześniejszym zgłoszeniu, w dni robocze w godzinach od 8:00 do 14:00 w Wydziale Gospodarki Odpadami ul. Okrzei 10 w Jeleniej Górze, II piętro, pokój nr 203.