105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 kwietnia 2024 - wtorek Imieniny: Jerzego, Wojciecha

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 kwietnia 2024 - wtorek Imieniny: Jerzego, Wojciecha

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
23 kwietnia 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1680514740

Dziesiątki worków wzdłuż ul. Nowowiejskiej


Pierwsze dni wiosny spowodowały ruch na działkach. Niestety wiosenne porządki często kolidują z tym co potem widać na przylegających do ogrodów działkowych chodnikach. Ulica Nowowiejska niemal w centrum Jeleniej Góry stała się prawdziwym śmietniskiem. Na odcinku 300 metrów zalega pod drzewami kilkadziesiąt dużych worków ze skoszoną trawą, suchymi liśćmi i gałęziami. Zgodnie z ustawą traktowane są one jako odpady. Przypominamy, że pozbywanie się ich i składowanie w niedozwolonym do tego miejscu podlega karze grzywny. Mówi Zbigniew Rzońca rzecznik MPGK Jelenia Góra.

Rozwiązaniem niezwykle praktycznym są kompostowniki. Ogrodowe odpadki mogą służyć jako bardzo istotny składnik nawozu. Skoszona trawa czy zwiędnięte kwiaty tworzą kompost, czyli nawóz organiczny. Wykorzystuje się go do użyźniania gleby, ponieważ w przeciwieństwie do np. obornika, nie zagraża przenawożeniem, natomiast dostarcza glebie potrzebne minerały, w tym przede wszystkim próchnicę.