105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 lutego 2024 - środa Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Raport Regionalny

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 lutego 2024 - środa Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
21 lutego 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1680084420

Co najmniej 5 mln strat podczas odbudowy ZPL w Szczawnie-Zdroju. Długa lista uchybień

Co najmniej połowa wykonanych dotąd prac przy dobudowie spalonego w 2018 roku Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju to fuszerkaTak wynika z informacji, jakie radym Szczawna-Zdroju przekazał prezes uzdrowiska Jacek Jackowiak. Dyskusji przysłuchiwał się nasz reporter Jacek Zych. 


Odpowiadając na pytania radnych prezes Jackowiak wyjaśnił, że do tej pory w odbudowę ZPL zainwestowano niemal 10 milionów złotych. Wartość prac, które zdaniem biegłych zostały nieprawidłowo wykonane to co najmniej 5 milionów.
Obecny na sesji Grzegorz Nowak, doradca prezesa ds inwestycyjno-budowlanych, wyliczając kolejne błędy wskazał między błędne wylanie stropów żelbetowych, wadliwe wykonanie więźby dachowej czy nieprawidłowe wykonanie świetlików, powodujące wielomiesięczne zalewanie budynku.

Obaj panowie odnieśli się też do informacji o elementach bitumicznych, ujawnionych podczas sporządzania dokumentacji. Odsłonięto go na niektórych częściach budynku łączących się bezpośrednio z gruntem. Dziś nie wiadomo, czy bitum został wykorzystany podczas ostatnich  prac naprawczych czy był tam od lat.

Zapytany o koszt odbudowy, połączony z usunięciem wskazanych usterek budowlanych prezes Jackowiak wyszacował wstępnie koszt na około 45 milionów złotych.