105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 kwietnia 2024 - wtorek Imieniny: Jerzego, Wojciecha
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 kwietnia 2024 - wtorek Imieniny: Jerzego, Wojciecha

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
23 kwietnia 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1679666100

Sprzęt służący do kradzieży pojazdów o wartości 1 mln 500 tysięcy złotych zabezpieczyli jeleniogórscy policjanci


Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową jeleniogórskiej komendy zatrzymali mieszkańca Włocławka, który udzielił pomocy przy kradzieży pojazdów Audi A6 i Audi S5, które zostały zabezpieczone w dziupli zlikwidowanej przez funkcjonariuszy na terenie powiatu karkonoskiego kilka tygodni temu.  Mężczyzna udzielił instruktażu i sprzedał sprzęt służący do uruchamiania pojazdów. Auta te zostały skradzione na terenie Niemiec. Funkcjonariusze na terenie posesji zatrzymanego zabezpieczyli sprzęt do kradzieży różnych samochodów o wartości 1 mln 500 tysięcy złotych. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 35-letniego mieszkańca Włocławka podejrzanego o udzielnie pomocy przy kradzieży pojazdów poprzez przeprowadzenie instruktażu oraz sprzedaż sprzętu.

Funkcjonariusze na terenie powiatu karkonoskiego dziupli samochodowej zatrzymali 35-letniego mieszkańca Włocławka. Mężczyzna udzielił pomocy zatrzymanemu przez policjantów w tej sprawie 53-letniemu mieszkańcowi Legnicy podejrzanemu o kradzież Audi A6 i Audi S5, a także przeprowadził instruktaż oraz sprzedał mu sprzęt służący do uruchamiania pojazdów. Samochód Audi A6 został skradziony w Niemczech w nocy z 11 na 12 stycznia 2023 roku, w dziupli  funkcjonariusze zabezpieczyli również karoserię i części z samochodu marki Audi S5, który również został skradziony w Niemczech w połowie grudnia ubiegłego roku. Łączną wartość zabezpieczonych pojazdów oszacowano na około  400 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze na terenie posesji 35-latka zabezpieczyli 39 urządzeń typu „walizka” oraz inny sprzęt służący do kradzieży różnych samochodów. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na 1 mln 500 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut w tej sprawie. Teraz 35-letniemu mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.