105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 kwietnia 2024 - wtorek Imieniny: Jerzego, Wojciecha
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 kwietnia 2024 - wtorek Imieniny: Jerzego, Wojciecha

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
23 kwietnia 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1679489940

Czas najwyższy zacząć chronić Sudety przed "betonozą"


Ograniczenie postępującej ekspansji zabudowy i tak zwanej „betonozy”, utworzenie norm i katalogu tradycyjnej architektury sudeckiej i zagospodarowania przestrzennego obszarów o dużych wartościach krajobrazowych, a także powołanie nowych form ochrony poprzez m.in. powiększenie Karkonoskiego Parku Krajobrazowego, przywrócenie Parku Kulturowego Kotliny Jeleniogórskiej i wpis Doliny Pałaców i Ogrodów na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – to przykładowe działania, które należy podjąć, by uchronić bogactwo krajobrazowe i kulturowe rejonu Sudeckiego. 

O zagrożeniach wynikających z silnej presji wielu przedsięwzięć na środowisko naturalne Dolnego Śląska  rozmawiano podczas zorganizowanego w Jeleniej Górze wyjazdowego posiedzenia Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. „Wierzę, że wypracowane licznie wnioski w przyszłości staną się podstawą do opracowywanej na kolejne lata strategii rozwoju społeczno-gospodarczego i przestrzennego Dolnego Śląska, a w szczególności jego południowej części” – mówi w-ce Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Obrębalski.