105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 czerwca 2024 - wtorek Imieniny: Marka, Elżbiety

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Raport Regionalny

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 czerwca 2024 - wtorek Imieniny: Marka, Elżbiety

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                   *** Szczecin - emisja DAB+ czasowo wstrzymana ***                  

Breaking News
18 czerwca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1676458800

Marszałek Województwa Dolnośląskiego z wizytą w powiecie kamiennogórskim


Blisko 9 lat temu, w 2014 roku urząd Marszałka Województwa Dolnośląskiego objął Cezary Przybylski. Dziś Dolny Śląsk rozwija się dynamicznie, realizowane są istotne dla Dolnoślązaków inwestycje, budżet osiągnął nadwyżkę finansową, a wysokość środków unijnych przewidziana na lata 2021-2027 wynosi  rekordowe prawie 11 mld złotych.

W opinii Huberta Papaja – Prezesa Karkonoskiej Agencji Rozwoju, szczególnie widać to na przykładzie Kolei Dolnośląskich, przywrócono połączenia do Bielawy, Chocianowa i Lubina, w bieżącym roku planowane jest uruchomienie połączenia do Karpacza a w planach są kolejne inwestycje i kolejne połączenia do Kowar, Świeradowa i wielu innych miejscowości.  Powstały nowe obwodnice m.in. w Jeleniej Górze, Brzegu Dolnym, Piechowicach, Bolesławcu, Dzierżoniowie oraz etapowo we Wrocławiu. W 2022 roku uruchomiono na Polanie Jakuszyckiej – Dolnośląskie Centrum Sportu, które stanowić ma centrum sportów zimowych a szczególnie narciarstwa biegowego oraz biathlonu.  Co ważne – zmodernizowano oddziały i SORy w marszałkowskich szpitalach, nowy szpital onkologiczny ma być najnowocześniejszą tego typu placówką.

Bardzo dużo rzeczy udało się zrobić i wiele problemów rozwiązać, samorząd to żywy organizm i zawsze są kwestie, które wymagają działania. Dlatego też w ostatnim czasie Marszałek Cezary Przybylski wraz z  wiceprzewodniczącym Sejmiku Markiem Obrębalskim i Prezesem Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – Hubertem Papajem spotykali się z samorządowcami w powiecie kamiennogórskim w tym m.in. ze starostą kamiennogórskim Jarosławem Gęborysem i wicestarostą Małgorzatą Krzyszkowską. burmistrzem Kamiennej Góry Januszem Chodasewiczem, zastępcą burmistrza Pawłem Frycem,  burmistrzem Lubawki Ewą Kocembą, wójtem Gminy Kamienna Góra Patrykiem Straussem oraz wójtem Marciszowa Wiesławem Cepielikiem i zastępcą Pawłem Truszczyńskim.

Poruszane rozmowy dotyczyły w dużej mierze funduszy unijnych dla Dolnego Śląska oraz lokalnych potrzeb. Omówiono również dalszy rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej, związanej z budową obwodnicy Kamiennej Góry i rewitalizacji linii kolejowej z Kamiennej Góry do Kowar przez Ogorzelec, przebiegu Cyklostrady oraz kwestii związanych z Funduszem Sprawiedliwej Transformacji. Wspólnie przeanalizowano również temat rozwoju ochrony zdrowia w powiecie.

Były to bardzo owocne oraz ważne rozmowy – mówi Marszałek Cezary Przybylski - które będą stanowiły podstawę dalszych planów i działań samorządu wojewódzkiego, a w najbliższym czasie planowane są dalsze spotkania z wieloma samorządowcami, tak aby rekordowe fundusze unijne, które trafią do naszego regionu były jak najefektywniej wykorzystane.