105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 kwietnia 2024 - sobota Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 kwietnia 2024 - sobota Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
13 kwietnia 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1676025300

Policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą


Policjanci jeleniogórskiej drogówki pomogli rodzącej kobiecie, która była w drodze do szpitala. Mężczyzna wiozący kobietę został zatrzymany do kontroli drogowej, gdyż przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Z uwagi na zaistniałą sytuację i zagrożenie życia funkcjonariusze przeprowadzili pilotaż samochodu do jeleniogórskiego szpitala. Dzięki ich pomocy, kobieta bezpiecznie dotarła na miejsce i trafiła pod opiekę lekarzy.

Około godziny 9.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego  na ul. Łącznej w Jeleniej Górze podczas pracy z radarem zauważyli pojazd marki Audi jadący w kierunku ul. Konstytucji 3 Maja, którego kierujący w terenie zabudowanym na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał na liczniku 79. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej.

Po zatrzymaniu pojazdu zdenerwowany mężczyzna siedzący za kierownicą poinformował ich, że jedzie bardzo pilnie do szpitala w Jeleniej Górze, gdyż wiezie kobietę, która zaczęła już rodzić. W związku z tą sytuacją i zagrożeniem życia funkcjonariusze postanowili pomóc i po poinformowaniu oficera dyżurnego, przeprowadzili pilotaż samochodu z rodzącą. Dyżurny w tym czasie powiadomił szpital, który już czekał na przyjazd kobiety.

Przejazd musiał odbyć się bardzo ostrożnie z uwagi na ruch pojazdów i  zimowe warunki atmosferyczne. Po bezpiecznym dojechaniu do szpitala, rodzącą zajęli się już dalej lekarze.

Jak widać, udzielona przez policjantów pomoc przyczyniła się do tego, że kobieta na czas znalazła się w szpitalu, gdzie miała zapewnioną dalszą fachową pomoc.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057511725197