105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 marca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1673370318

Prezydent Wałbrzycha o środkach z KPO

Niemal 300 samorządowców, w tym prezydenci miast, marszałkowie województw, wójtowie, burmistrzowie, radni czy sołtysi z całej Polski, podpisało Szełemej 1’39”


Niemal 300 samorządowców, w tym prezydenci miast, marszałkowie województw, wójtowie, burmistrzowie, radni czy sołtysi z całej Polski, podpisało się pod listem otwartym do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o środki z Krajowego Planu Odbudowy, które nadal nie trafiły do Polski. Wczoraj konferencję na ten temat zwołał prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej…

 

Konferencję prasową w sprawie Krajowego Planu Odbudowy zorganizował także w Ratuszu prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łuzniak.
Prócz listu otwartego samorządowcy przygotowali listę 1000. inwestycji, które mogłoby być realizowane w ich miejscowościach ze środków KPO. My jako Jelenia Góra zaproponowaliśmy 13 takich zadań, mówi Łuzniak

Treść listu otwartego do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w sprawie skutecznej interwencji w pozyskaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy:

 Szanowny Panie Prezydencie,
Od pandemii koronawirusa, która dotknęła niemal każdą sferę naszego życia mijają kolejne miesiące, a nasz kraj wciąż nie otrzymał należnych mu środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Miliardy złotych miały pomóc Polkom Polakom po kryzysie wywołanym pandemią COVID-19.

Ubiegły rok to także bohaterska postawa milionów polskich obywateli, którzy zachwycili świat swoją otwartością i wsparciem naszych wschodnich sąsiadów w związku z agresja Rosji na Ukrainę. Polacy pokazali, że w chwilach próby potrafią się jednoczyć i pomagać. Pana wizyty w Ukrainie i osobiste spotkania z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim także były dowodem na to, że wiemy, jak zachować się w chwilach najważniejszych.

Dziś kolejny raz Polska znajduje się w takim ważnym momencie. W 2023 rok nasz kraj wchodzi z rekordową inflacja, drożyzną i niepewnością co do tego, jak wyglądać będzie przyszłość. Miliony Polek i Polaków wciąż czekają na należne im miliardy złotych w ramach KPO. Te środki są naszym wspólnym dobrem, a niestety stały się zakładnikami sporów partyjnych.

Dlatego jako samorządowcy prosimy Pana o bezpośrednie i skuteczne zaangażowanie w proces odblokowania tych finansów dla obywateli naszego kraju. Wetując zapowiadane przez ministra edukacji narodowej i nauki zmiany w szkolnictwie, stawiając na spokój społeczny pokazał Pan, że potrafi działać ponadpartyjnie, mając na względzie dobro Obywateli.

Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski skupia ponad 600 polskich samorządowców - marszałków województw, prezydentów, burmistrzów, wójtów, sołtysów, starostów, radnych. Reprezentujemy miasta, miasteczka i wsie, w których mieszka niemal 30 milionów obywateli Rzeczypospolitej. Widzimy na co dzień, jak i czym żyją. Wsparcie w ramach KPO jest przez Polaków niezwykle oczekiwane. Dlatego prosimy o skuteczne działania i deklarujemy pełną gotowość do współpracy w wypracowaniu rozwiązań, które sprawią, że Obywatele naszego kraju będą mogli skorzystać z tych środków. Nie ma już czasu na partyjne rozgrywki i medialne spektakle, które oddalają nas od otrzymania tego wsparcia.