105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

DEBIUTANCI PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 marca 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1609765286

3 warianty przeprowadzenia 45 Biegu Piastów

Prawdopodobnie organizacja 45 Biegu Piastów w pierwszy weekend marca według sprawdzonych wzorów z ostatnich lat, będzie nierealna przez pandemię koronawirusa.


foto: Bieg Piastów

Dlatego też organizatorzy przygotowują się do przeprowadzenia tej imprezy w 3 różnych wariantach awaryjnych. Jednocześnie zapewniają, że poczynią wszelkie starania, by zapewnić uczestnikom udział w Biegu Piastów w bezpiecznych warunkach i w zgodzie z obowiązującym stanem prawnym. Mówi członek zarządu Stowarzyszenia Bieg Piastów Leszek Kosiorowski.

Trzeci wariant - Hybrydowy, to wspólne bieganie jednej grupy (np. 150 osób), a pozostałe osoby indywidualnie według wariantu Solo.

Oto 3 warianty organizacyjne, które brane są pod uwagę na przeprowadzenie 45 Biegu Piastów:

1. Covidowy.
Podobny do zastosowanego podczas organizacji Letniego Biegu Piastów i Rowerowego Biegu Piastów w 2020.
Start falowy, ale ze znacznie dłuższymi przerwami pomiędzy falami, niż zwykle. Brak imprez towarzyszących.

2. Solo.
Na oznakowanych i zabezpieczanych trasach każdy pobiegnie sam w wybranym przez siebie terminie w okresie, który zostanie wyznaczony (np. 14 dni). Okres ten będzie obejmował dni, w których 45 Bieg Piastów jest planowany w normalnym trybie. Oczywiście, z racji odmiennych warunków w trakcie 14 dni, nie będzie normalnej rywalizacji, ani imprez towarzyszących. Sporządzona zostanie jednak lista uczestników z wynikami. Najszybsi będą wyróżnieni.

3. Hybrydowy.
Wspólnie pobiegnie jedna grupa (np. 150 osób), a pozostałe osoby indywidualnie według wariantu Solo.

Decyzja w sprawie wyboru sposobu organizacji 45 Biegu Piastów podjęta będzie nie wcześniej niż w drugiej połowie stycznia. Zależeć będzie od sytuacji epidemicznej i prawnej.