105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 kwietnia 2024 - wtorek Imieniny: Jerzego, Wojciecha

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 kwietnia 2024 - wtorek Imieniny: Jerzego, Wojciecha

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
23 kwietnia 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1672910666

Koncert kolędowy z Arką Noego z okazji Święta Trzech Króli


W ramach obchodów Święta Trzech Króli w Jeleniej Górze zagra znany w całej Polsce Zespół: „Arka Noego”. Podczas koncertu Zespół wykona znane i lubiane przez dzieci i dorosłych kolędy i pastorałki. 

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 5 stycznia o godz. 19:00 w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze - Cieplicach (ul. PCK 23).

Koncert swoim patronatem objęli: bp Andrzej Siemieniewski - biskup legnicki oraz pani Marzena Machałek - wiceminister Edukacji i Nauki. 
Sponsorem koncertu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. . 

Wstęp wolny. Zapraszamy! 

Organizatorem „Koncertu kolędowego z Arką Noego z okazji Święta Trzech Króli” jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Stowarzyszenie działające w stolicy Karkonoszy od roku 2011, ma na swoim koncie organizację wielu wydarzeń kulturalnych, z których odbiorcami są mieszkańcy Jeleniej Góry, Powiatu Karkonoskiego oraz turyści przebywający na wypoczynku w Karkonoszach. Partnerem wydarzenia jest Parafia rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze - Cieplicach.

Arka Noego powstała w 1999 r. z okazji pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski. Od tego czasu zespół nagrał wiele znanych utworów, z którymi koncertuje po całym kraju. Otrzymał wiele znaczących nagród.

Kolędy i pastorałki w wykonaniu Arki Noego, niemalże każdego zarażają dziecięcym urokiem i optymizmem, Zespół od lat przyzwyczaił nas do tego, że w dziecięcej radości najłatwiej o szczere religijne uniesienia, nie może więc dziwić fakt, że świąteczna twórczość tej grupy szczególnie cieszy i rozbrzmiewa w polskich domach w okolicach Bożego Narodzenia. W swoim dorobku zespół ma dwie płyty z kolędami. Już w roku 2000 w Telewizji Kraków zarejestrowano program pod tytułem „Arka Noego i goście – kolędy i piosenki na żywo”, który został wydany na żywo. Na tym albumie poza piosenkami przebojami grupy usłyszeć można polskie kolędy takiej jak: „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy „Przybieżeli do Betlejem”. Drugą płytą typowo świąteczną jest krążek z roku 2009 pod prostym tytułem „Kolędy”. Znajdziemy na niej wyłącznie kolędy polskie Arki Noego, wraz z autorskimi pastorałkami. Co ciekawe znajdują się tu również nieco już zapomniane kolędy, które twórcy Arki z lubością odkurzają i nadają im nowego, dziecięcego blasku: „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Dlaczego dzisiaj” czy „Chojka”.
Na koncercie nie zabraknie też największych przebojów Arki Noego uwielbianych przez najmłodszych widzów i ich rodziców jak "Taki duży, taki mały ", "Sieje je" czy " Nie boję się gdy ciemno jest" . Zapraszamy do wspólnego śpiewania!