105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 grudnia 2023 - piątek Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 grudnia 2023 - piątek Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 grudnia 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1671190441

Czas na biegówki!


Dzisiaj (16.12), oficjalnie rozpoczął się sezon narciarstwa biegowego w Ośrodku Narciarstwa Biegowego Jakuszyce w Szklarskiej Porębie, w Górach Izerskich na Dolnym Śląsku.

Od tego dnia ratrakowane będą regularnie trasy. Ich długość maksymalna to około 80 km. Nad bezpieczeństwem wszystkich biegaczy oraz innych osób czuwać będzie zespół ratownictwa, którego siedziba znajduje się na terenie Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka, a który pracuje na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów.

Trasy znajdują się w granicach administracyjnych Szklarskiej Poręby, w Górach Izerskich na Dolnym Śląsku. Stowarzyszenie Bieg Piastów przygotowuje je na podstawie umowy dzierżawy z Nadleśnictwem Szklarska Poręba. Bieganie na nartach po trasach BP jest bezpłatne.

Na przełomie lutego i marca 2023 roku rozegrany zostanie na nich 47 Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego. Zapisy na 47 Bieg Piastów są otwarte na wszystkie dystanse. Jak dotąd zgłosiło się ponad cztery i pół tysiąca zawodników z 21 krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Australii. Zapisać się można na stronie internetowej Biegu Piastów.

Nowością sezonu 2022/23 jest Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka, które oferuje m. in. szafki dla biegaczy, toalety, gastronomię, prysznice i szatnie. Przed budynkiem DCS Polana Jakuszycka znajduje się przystanek kolejowy, który dotychczas usytuowany był w pobliżu największych parkingów Biegu Piastów.

Stowarzyszeniu Bieg Piastów bardzo zależy na bezpieczeństwie wszystkich odwiedzających Góry Izerskie. Dlatego, wspólnie z Nadleśnictwem Szklarska Poręba, Karkonoską Lokalną Organizacją Turystyczną w Szklarskiej Porębie i Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka, z udziałem miasta Szklarska Poręba, wyznaczyliśmy Zimowe Trasy Spacerowe, na które będziemy zapraszać turystów pieszych. Trasy te – gdy będzie taka potrzeba - będą utwardzane przez skuter śnieżny KLOT-u z odpowiednim oprzyrządowaniem. Dzięki temu będą bardzo wygodne do chodzenia.

Jedna z tych tras pokrywa się z trasą narciarstwa biegowego (Jakuszyce – Orle). Pieszych prosimy, by nie deptali po torach dla biegaczy narciarskich oraz pomiędzy nimi. Pozostałe Zimowe Trasy Spacerowe to urokliwa Droga pod Reglami ze Szklarskiej Poręby do Przesieki, szlak z Zakrętu Śmierci pod Wysokim Kamieniem oraz przepiękna trasa w Jakuszycach za leśniczówką w stronę Owczych Skał.

Ratrakowanie narciarskich tras biegowych jest bardzo drogie. Jedna godzina pracy ratraka to wydatek 1123 złotych. Koszty pokrywane są ze środków własnych Stowarzyszenia Bieg Piastów, których źródłami są opłaty parkingowe oraz wpłaty Partnerów i Sponsorów. Wszystkim, tym większym, jak i mniejszym, jesteśmy za to bardzo wdzięczni.  Wiadomo już, że Sponsorami 47 Biegu Piastów będą KGHM Polska Miedź i Brubeck.