105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 grudnia 2023 - piątek Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 grudnia 2023 - piątek Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 grudnia 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1670407910

Ślubowanie uczniów klas mundurowych w ZSTiL w Piechowicach


w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów pierwszych klas mundurowych, podczas której pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę. Wśród gości wydarzenia byli między innymi senator RP Krzysztof Mróz, wicestarosta Powiatu Karkonoskiego Jarosław Kotliński oraz burmistrz miasta Piechowice Jacek Kubielski.

Po odegraniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły Sylwia Pochłód. W swoim przemówieniu przedstawiła dorobek uczniów klas mundurowych piechowickiej szkoły. Wśród nich jest m.in. udział uczniów w zawodach sportowych i strzeleckich, zabezpieczanie lokalnych zawodów sportowych, asysta w uroczystościach patriotycznych w regionie oraz udział w szkoleniach i manewrach z udziałem służb. Wśród zabierających głos znalazła się także przedstawicielka Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bolesławcu mjr Agnieszka Kozik oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich i współpracującego ze szkołą w zakresie szkolenia uczniów Stowarzyszenia Służb Antyterrorystycznych „Izer”, którzy zgodnie podkreślali ważną rolę klas mundurowych. Na szkolnej sali sportowej najliczniejszą grupą byli jednak członkowie rodzin uczniów. Tuż po uroczystej przysiędze pierwszoklasistów, wspólnie z zaproszonymi gośćmi mieli okazję oglądać pokaz musztry wojskowej w wykonaniu młodzieży.   

W klasach o profilu wojskowym w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach jest skierowany do młodzieży  interesującej się wojskowością, militariami, która lubi aktywnie spędzać czas, a także wiąże swoją przyszłość z wojskiem lub innymi służbami mundurowymi. Poza przedmiotami ogólnokształcącymi uczniowie mają zajęcia dodatkowe – wyszkolenie wojskowe, w ramach którego szkoła oferuje m.in. zajęcia w terenie, musztrę wyszkolenie wojskowe, posługiwanie się mapą, obozy szkoleniowe,     zawody klas mundurowych w jednostkach wojskowych a także przygotowanie strzeleckie prowadzone na znajdującej się w szkole wirtualnej strzelnicy. Mówi senator RP Krzysztof Mróz.