105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 marca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1669280423

Współpraca DOLMED-u z koreańską firmą usprawni leczenie chorób serca


Podczas misji gospodarczej do Seulu delegacja Dolnego Śląska spotkała się z przedstawicielami firmy ATsens, aby podpisać porozumienie dotyczące wdrożenia we wrocławskiej placówce DOLMED-u nowoczesnego rozwiązania w zakresie elektrokardiografii. List intencyjny po stronie Dolnego Śląska podpisał Marcin Lerner – Wiceprezes DOLMED-u. W spotkaniu uczestniczyli także Piotr Ostaszewski - Ambasador RP w Republice Korei, Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Michał Rado – Prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Delegacja samorządu województwa spotkała się w Ambasadzie RP w Seulu z przedstawicielami firmy ATsens. W swoją 45. rocznicę DOLMED podpisał z koreańskimi partnerami z firmy ATsens list intencyjny, który otwiera drogę do współpracy przy badaniu chorób serca.

- Kontakty gospodarcze i handlowe pomiędzy Polską a Koreą stają się coraz bardziej ożywione, dotyczy to także współpracy z naszym regionem. Dowodem na to jest podpisany list intencyjny w sprawie dostaw sprzętu medycznego, który ma pomóc w wykryciu m.in. takich zaburzeń jak arytmia, tachykardia przedsionkowa oraz inne choroby serca - mówi Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

AT-Patch to tak zwany „Event Holter”, który umożliwia pacjentom identyfikację momentów gorszego samopoczucia. Za pomocą przycisku zlokalizowanego w centralnej części urządzenia jest w stanie umożliwić precyzyjnie odczytanie kluczowych parametrów pomiaru z momentu zdarzenia.

Długoterminowy holter EKG zapewnia pomiar w trybie ciągłym przez 14 dni. Dane z badania są zapisywane lokalnie i zgrywane po zakończeniu okresu badania. Raport jest generowany za pomocą sztucznej inteligencji i zestawia najistotniejsze zdarzenia. Niezależnie od tego lekarz ma także możliwość przeglądać cały zapis EKG ze wszystkich 14 dni. Co ważne urządzenie jest  nieinwazyjne, pacjent może normalnie funkcjonować, swobodnie brać w nim nawet prysznic. Urządzenie jest naklejane na górną część klatki piersiowej za pomocą specjalnej taśmy. Jest wodoodporne, nieinwazyjne i nie posiada kabli, które mogłyby zostać zerwane podczas poruszania się.

- Mamy około 17/18 rodzajów arytmii serca, a dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie kontrolować szczególnie trzy rodzaje. Nasze urządzenie jest najmniejsze i najlżejsze ze wszystkich dostępnych tego typu. Jest także najłatwiejsze w użytkowaniu – informuje Jong Ook Jeong, Prezes firmy ATsens.

– AT-Patch wykorzystywane jest w licznych szpitalach koreańskich. Do Korei urządzenie trafiło w 2019 roku, a obecnie wprowadzane jest już także na rynek europejski – dodaje.

W tym roku ATsens podpisał umowę, na mocy której urządzenie zostało umieszczone na liście refundacyjnej NHS, który jest odpowiednikiem polskiego NFZ-u w Wielkiej Brytanii. Rozwiązanie to uzyskało także certyfikację produktu w Unii Europejskiej jako urządzenie klasy medycznej 2A.

Już 1 grudnia zostanie ono zaprezentowane na konferencji DOLMED TECH – Forum Dolnośląskie w Jakuszycach, skupiającej interesariuszy z obszaru ochrony zdrowia. DOLMED kupi od koreańskiej firmy, w ramach pilotażowego programu, 50 urządzeń AT-Patch.

- AT-Patch to mały lekki plaster, który pozwala na swobodne funkcjonowanie pacjenta, a nawet na aktywność. Nie potrzebuje ładowania ani baterii  i nie ma kabli, które w tradycyjnych holterach EKG bardzo często zostają zerwane, gdy pacjent się rusza, np. podczas snu, co zakłóca obraz diagnostyczny – przekazuje Marcin Lerner, Wiceprezes Dolnośląskiego Centrum Medycznego - Przychodnia DOLMED we Wrocławiu - Dziękuję firmie ATsens za zaangażowanie przy tym projekcie. Mam nadzieję, że nasz pilotażowy program będzie początkiem dłuższej współpracy z firmą ATsens na rzecz nie tylko pacjentów DOLMEDU-u, ale wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska – dodaje.