105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2023 - sobota Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DEBIUTANCI PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2023 - sobota Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 września 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1668693938

Wyjątkowa wystawa w Muzeum Karkonoskim

Historia Piernikarskiego Rzemiosła, to tytuł niezwykle aromatycznej wystawy, która możemy oglądać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.


Ekspozycji towarzysza liczne wydarzenia m.in. warsztaty pieczenia i zdobienia pierników. Jak ozdobić ciasteczka lukrem i o niekonsumpcyjnym zastosowaniu pierników, opowiadał dzieciom ze szkoły podstawowej w Piechowicach Marcin Goetz, z Piernikarni Słodka Chatka z Trzcińska k. Jeleniej Góry.Wystawę Historia Piernikarskiego Rzemiosła” będzie zwiedzać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze do końca lutego 2023 .

Wystawa 'Historia piernikarskiego rzemiosła' jest efektem realizacji projektu o tym samym tytule wykonanym przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego, z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KGHM Polska Miedź.
Wystawie towarzyszy wydanie katalogu kolekcji form piernikarskich ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze pt. 'Tradycje piernikarskie w Jeleniej Górze' oraz cykl działań edukacyjnych i warsztatów promujących mało znane dziedzictwo kulturowe regionu - piernikarstwo i jego współczesną kontynuację.

P