
Na początek Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze






Zapraszamy także do Lwówka Śląskiego
Warto wziąć pod uwagę także wydarzenia z okazji Dnia Niepodległości, które odbędą się w Piechowicach. Szczegóły na plakatach.
Także w Jeleniej Górze ten dzień będzie miał specjalną oprawę.
Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lubaniu

A we Wrocławiu dla każdego coś dobrego
Radosna Parada Niepodległości
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19 wraca Radosna Parada Niepodległości. Wystartuje ona o godz. 10 z pl. Wolności i przejdzie do Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej. Na godz. 11.30 zaplanowany jest tam pokaz grup chorągwiarzy i mażoretek.
O godz. 12 na placu przed CHZ odbędzie się akcji „Do Hymnu”, czy wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”, po którym nastapi koncert pieśni patriotycznych. O 14 zaplanowano rozpoczęcie pokazu zabytkowych samochodów.
Goście Zajezdni będą też mogli bezpłatnie (tylko 11 listopada) odwiedzić wystawy „Wrocław 1945–2016” oraz „Odra most. Odra granica”.
WrocWalk Marathon 2022
WrocWalk Marathon 2022, czyli spacer na medal, to rodzinne wydarzenie polegające na kolekcjonowaniu pieczątek podczas poznawania najbardziej interesujących punktów miasta. W wydarzeniu weźmie udział dwa tysiące osób, a większość atrakcji ulokowano w okolicach Rynku.
- Meta i wręczanie medali uczestnikom: 10:00 - 19:00, pręgierz
- Unikalna bryczka „z Józefem Piłsudskim”: 12:00 - 14:00, pręgierz
- Potańcówka Niepodległości,, namiot Ekosystem, żużlowcy WTS Sparta
- i Szczepciobus: 10:30 - 16:00, pl. Wolności
- Sportowa strefa Straży Miejskiej, Panthers Wrocław i MCS: 10:00 - 16:00, Wyspa Słodowa
- Inscenizacja historyczna IPN: 10:00 - 16:00, północna pierzeja Rynku
Potańcówka Niepodległości
Jedna z atrakcji towarzyszących WrocWalk Marathonowi. Odbędzie się tradycyjnie na pl. Wolności pod Narodowym Forum Muzyki – od godz. 10.30 (wtedy spod NFM-u wyrusza Radosna Parada Niepodległości) do 16. Z głośników popłyną krajowe szlagiery i hity, czyli polska muzyka, która łączy pokolenia. Całość poprowadzi DJ Ewelina Gra, dobrze znana uczestnikom letnich potańcówek.
Wyścigi konne i zakończenie sezonu na Partynicach
Siedem gonitw, w tym pięć w obsadzie międzynarodowej, 59 zgłoszonych koni, jeźdźcy z Polski, Czech i Szwecji - tak wygląda program ostatniego dnia sezonu na Partynicach (ul. Zwycięska 2). Mityng rozpocznie się o godz. 10.30, start pierwszej gonitwy przewidziano pół godziny później, natomiast międzynarodowa gonitwa o Nagrodę Zamknięcia Sezonu rozpocznie się o 14.30. Wyścigom towarzyszyć będą atrakcje dodatkowe dla najmłodszych: przejażdżki na kucykach oraz zawody "hobby horse". Wstęp na wyścigi bezpłatny.
wROCK for Freedom – koncerty Lady Pank i Kombii
Na scenie Hali Stulecia, w ramach cyklu wROCK for Freedom, wystąpią legendy polskiego rocka - Lady Pank oraz KOMBII z Grzegorzem Skawińskim w składzie. Wydarzenie w godz. 17-21. Bilety od 65 złotych.
źródło(wroclaw.se.pl)
Pociągiem retro w Dzień Niepodległości
Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu i Turkol.pl zapraszają na przejazdy pociągami retro w Dzień Niepodległości. Wagony z lat 20.-30. ubiegłego wieku będą ciągnięte zabytkową lokomotywą SM30 z lat 50.
Przejazd będzie okazją do zobaczenia Wrocławia z nietypowej perspektywy - na niektórych odcinkach nie jeżdżą rozkładowe pociągi pasażerskie! Odwiedzimy między innymi Wrocław Nadodrze, Kuźniki i Pracze.
Przy zmianie kierunku jest okazja do podziwiania lokomotywy wykonującej manewry, odpinającej i podpinającej się do składu.
Wagony nie są ogrzewane ale istniej możliwość zakupienia ciepłych napojów na pokładzie.
Co będzie się działo w LEGNICY 11 listopada?
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lubinie
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r., po 123 latach zaborów, dla wielu osób jest wyjątkowo ważnym dniem.
Uroczystości 11 listopada 2022 r. w naszym mieście rozpoczną się o godz. 10:30 uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marszałak Józefa Piłsudskiego, o godz. 11:30 odbędzie się Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Hugo Kołłątaja 4.
Kolejnym punktem jest Piknik Wojskowy, który odbędzie się na terenach przy Hali Widowiskowo - Sportowej RCS. Piknik, podczas którego w miasteczku wojskowym, będzie można zobaczyć sprzęt z 10. Dywizji Kawalerii Pancernej Gen. broni Stanisława Maczka rozpocznie się o godz. 13:30. Podczas Pikniku będzie można zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy taki jak:
- M 120 RAK – moździerz samobieżny,
- czołg Leopard 2A5,
- kołowy transporter opancerzony Rosomak,
- WR-40 Langusta,
- POPRAD przeciwlotniczy zestaw rakietowy,
- CYKLOP – urządzenie szkolno – treningowe do nauki celowania,
Będzie także polowy punkt medyczny z pojazdami i pokaz wyposażenia drużyny zmechanizowanej z bronią i wyposażeniem indywidualnym, stoisko promocyjno – informacyjne służby wojskowej,
Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Lubina jak dmuchańce. Dodatkowo w programie koncert zespołu Adonis, występu Harcerzy oraz mjr rez ZBIGNIEWA SZPARKOWSKIEGO . Na wszystkich uczestników pikniku czekać będzie także wojskowa grochówka i bigos.
Dodatkowo na Strzelnicy RCS przy ul. Baczynowej odbędą się zawody strzeleckie "10 strzałów dla Niepodległej" z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizaowane przez RCS wspólnie z UKS Miedziani.
Kategorie wiekowe:
- Dzieci i młodzież 6 - 16 lat karabinek pneumatyczny - start jest darmowy
- 16 lat i więcej - pakiet kałach - wpisowe 25 zł
Na zakończenie od godz. 16:30 obchody zakończy wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które po raz piąty odbędą się w Hali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Odrodzenia 28b.
Śpiewanie poprowadzi ks. Mariusz Jeżewicz wraz z Zespołem Muzycznym Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Na scenie usłyszymy także przedszkolaki oraz młodzież z lubińkich szkół.