105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 września 2023 - piątek Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Anna Tarkota

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 września 2023 - piątek Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 września 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1667848349

11 listopada w regionie

Z okazji przypadającego tego dnia Święta Niepodległości odbędzie się mnóstwo wydarzeń godnych uwagi.


Na początek Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

 
???????? Koncert z cyklu ZDROJOWE CZWARTKI Z FILHARMONIĄ – NIE TYLKO PATRIOTYCZNIE 10.11.2022
???????? KONCERT W RAMACH OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI - VIVA POLONIA 11.11.2022
???????? NIEDZIELNY PORANEK MUZYCZNY – LEWA I PRAWA - MARSZOWA ZABAWA! 20.11.2022

 

Zapraszamy także do Lwówka Śląskiego 

Warto wziąć pod uwagę także wydarzenia z okazji Dnia Niepodległości, które odbędą się w Piechowicach. Szczegóły na plakatach.

 

Także w Jeleniej Górze ten dzień będzie miał specjalną oprawę.

 

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lubaniu

 
W tym roku Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w Lubaniu. Na uroczystości zapraszają Wojewoda Dolnośląski, Starosta Lubański, Burmistrz Miasta Lubań oraz Dowódca 23. Pułku Artylerii w Bolesławcu.
 

A we Wrocławiu dla każdego coś dobrego

Radosna Parada Niepodległości

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19 wraca Radosna Parada Niepodległości. Wystartuje ona o godz. 10 z pl. Wolności i przejdzie do Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej. Na godz. 11.30 zaplanowany jest tam pokaz grup chorągwiarzy i mażoretek.

O godz. 12 na placu przed CHZ odbędzie się akcji „Do Hymnu”, czy wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”, po którym nastapi koncert pieśni patriotycznych. O 14 zaplanowano rozpoczęcie pokazu zabytkowych samochodów.

Goście Zajezdni będą też mogli bezpłatnie (tylko 11 listopada) odwiedzić wystawy „Wrocław 1945–2016” oraz „Odra most. Odra granica”.

WrocWalk Marathon 2022

WrocWalk Marathon 2022, czyli spacer na medal, to rodzinne wydarzenie polegające na kolekcjonowaniu pieczątek podczas poznawania najbardziej interesujących punktów miasta. W wydarzeniu weźmie udział dwa tysiące osób, a większość atrakcji ulokowano w okolicach Rynku.

  • Meta i wręczanie medali uczestnikom: 10:00 - 19:00, pręgierz
  • Unikalna bryczka „z Józefem Piłsudskim”: 12:00 - 14:00, pręgierz
  • Potańcówka Niepodległości,, namiot Ekosystem, żużlowcy WTS Sparta
  • i Szczepciobus: 10:30 - 16:00, pl. Wolności
  • Sportowa strefa Straży Miejskiej, Panthers Wrocław i MCS: 10:00 - 16:00, Wyspa Słodowa
  • Inscenizacja historyczna IPN: 10:00 - 16:00, północna pierzeja Rynku

Potańcówka Niepodległości

Jedna z atrakcji towarzyszących WrocWalk Marathonowi. Odbędzie się tradycyjnie na pl. Wolności pod Narodowym Forum Muzyki – od godz. 10.30 (wtedy spod NFM-u wyrusza Radosna Parada Niepodległości) do 16. Z głośników popłyną krajowe szlagiery i hity, czyli polska muzyka, która łączy pokolenia. Całość poprowadzi DJ Ewelina Gra, dobrze znana uczestnikom letnich potańcówek.

Wyścigi konne i zakończenie sezonu na Partynicach

Siedem gonitw, w tym pięć w obsadzie międzynarodowej, 59 zgłoszonych koni, jeźdźcy z Polski, Czech i Szwecji - tak wygląda program ostatniego dnia sezonu na Partynicach (ul. Zwycięska 2). Mityng rozpocznie się o godz. 10.30, start pierwszej gonitwy przewidziano pół godziny później, natomiast międzynarodowa gonitwa o Nagrodę Zamknięcia Sezonu rozpocznie się o 14.30. Wyścigom towarzyszyć będą atrakcje dodatkowe dla najmłodszych: przejażdżki na kucykach oraz zawody "hobby horse". Wstęp na wyścigi bezpłatny.

wROCK for Freedom – koncerty Lady Pank i Kombii

Na scenie Hali Stulecia, w ramach cyklu wROCK for Freedom, wystąpią legendy polskiego rocka - Lady Pank oraz KOMBII z Grzegorzem Skawińskim w składzie. Wydarzenie w godz. 17-21. Bilety od 65 złotych.

źródło(wroclaw.se.pl)

Pociągiem retro w Dzień Niepodległości

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu i Turkol.pl zapraszają na przejazdy pociągami retro w Dzień Niepodległości. Wagony z lat 20.-30. ubiegłego wieku będą ciągnięte zabytkową lokomotywą SM30 z lat 50.

Przejazd będzie okazją do zobaczenia Wrocławia z nietypowej perspektywy - na niektórych odcinkach nie jeżdżą rozkładowe pociągi pasażerskie! Odwiedzimy między innymi Wrocław Nadodrze, Kuźniki i Pracze.

Przy zmianie kierunku jest okazja do podziwiania lokomotywy wykonującej manewry, odpinającej i podpinającej się do składu.

Wagony nie są ogrzewane ale istniej możliwość zakupienia ciepłych napojów na pokładzie.

Bilety i rozkład jazdy.