105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 marca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1667478680

Znęcał się nad rodzicami


Jeleniogórski sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące mieszkańca powiatu karkonoskiego, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami , a przestępstwa tego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Agresor awanturował się, wyzywał ich, bił, popychał, niszczył sprzęty, a także groził im podpaleniem i pozbawieniem życia. Ponadto wielokrotnie łamał zakaz sądowy, groził policjantce oraz włamał się i okradł pomieszczenie gospodarcze. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodzicami, wielokrotne naruszenie zakazu sądowego, groźby karalne oraz o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, 34-latek znęcał się nad rodzicami od kilku miesięcy.  Bez żadnego powodu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ich, popychał, bił i poniżał, a także niszczył mieszkanie i sprzęty domowe. Groził pokrzywdzonym pozbawieniem życia oraz oblaniem kwasem mieszkania i całego budynku. Przestępstw tych mężczyzna dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Był już uprzednio skazany przez sąd za ten czyn na 7 miesięcy pozbawienia wolności.

Ponadto mieszkaniec powiatu karkonoskiego w październiku br. wielokrotnie łamał zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodzicami, włamał się i okradł pomieszczenie gospodarcze oraz groził policjantce pozbawieniem życia oraz podpaleniem jej domu i samochodu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 2 listopada 2022 roku na wniosek prokuratora Prokuratury  Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.