105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Raport Regionalny

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 marca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1666260262

Policjanci pilotowali samochód z chorym 5-latkiem do szpitala


Policjanci z Karpacza pomogli szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala ojcu, który wiózł chorego synka. Chłopiec miał między innymi problemy z oddychaniem. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia dziecka funkcjonariusze przeprowadzili pilotaż samochodu z Podgórzyna do jeleniogórskiego szpitala. Dodatkowo, pomimo wczesnej pory, panował wyjątkowo wzmożony ruch pojazdów. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, ojciec z dzieckiem bezpiecznie dotarł do szpitala, gdzie natychmiast udzielono chłopcu pomocy medycznej.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu 19 października br., około godziny 3.35 w Podgórzynie, na ul. Szkolnej zauważyli samochód marki Toyota poruszający się ze znaczną prędkością. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód tak szybkiej jazdy kierowcy.

Po zatrzymaniu pojazdu zdenerwowany kierowca poinformował ich, że jedzie bardzo pilnie do szpitala, ze swoim 5-letnim, chorym synkiem. Dziecko ma między innymi problemy z oddychaniem.

W związku z zaistniałą sytuacją oraz zagrożeniem życia i zdrowia dziecka po poinformowaniu oficera dyżurnego, funkcjonariusze przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych przeprowadzili pilotaż samochodu z Podgórzyna do jeleniogórskiego szpitala. Dyżurny w tym czasie powiadomił szpital o przyjeździe chorego dziecka.

Przejazd musiał odbyć się bardzo ostrożnie, pomimo wczesnej pory, panował wyjątkowo wzmożony ruch pojazdów.

Po bezpiecznym dojechaniu do szpitala, 5-latkiem zajęli się już dalej lekarze.

Dzięki pomocy policjantów, dziecko szybko znalazło się w szpitalu, gdzie miało zapewnioną dalszą fachową pomoc medyczną.