105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 grudnia 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1665998059

2,6 promila u traktorzysty!


Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego, który kierował ciągnikiem z przyczepą w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień.  Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2,6 promila. Okazało się, że kierowca nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami, Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat. Mówi oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze Edyta Bagrowska.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień.

Policjanci  trakcie patrolu w jednej z miejscowości gminy Janowice Wielkie zwrócili uwagę na kierującego ciągnikiem z przyczepą, który na ich widok gwałtownie zahamował i się zatrzymał. Policjanci postanowili sprawdzić powód dziwnego zachowania mężczyzny. Za kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 2,6 promila. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a przyczepa nie posiadała  tablic rejestracyjnych i ubezpieczenia.

Kierowca za popełnione czyny odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania na kilka lat.

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyznom, którzy kierowali samochodami wbrew zakazom sądowym i do 2 lat pozbawienia wolności grozi kierowcom, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Tylko w weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 13 takich kierujących.

Zatrzymani mieli od 0,3 do 2,6 promila alkoholu w organizmie. Wśród zatrzymanych było trzech rowerzystów, którzy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami. Jeden z nich otrzymał mandat w wysokości 1000 zł, a pozostałych dwóch po 2500 zł.  Ponadto policjanci zatrzymali 2 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy.58-letniego kierującego pojazdem marki Daewoo policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej dwa dni pod rząd 15 i 16 października br. Kierowca naruszył sądowy zakaz oraz kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierującym za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami grozić może kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.