105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 listopada 2023 - środa Imieniny: Błażeja, Saturnina

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Budzimy Przebojowo!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 listopada 2023 - środa Imieniny: Błażeja, Saturnina

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 listopada 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1665133042

Gala Dolnośląska z okazji Światowego Dnia Turystyki


We Wrocławiu odbyła się Gala Dolnośląska z okazji Światowego Dnia Turystyki. Podczas uroczystości organizowanej przez Dolnośląską Izbę Turystyki oraz Dolnośląską Organizację Turystyczną wręczono wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych dla rozwoju turystyki osób, podmiotów i inicjatyw. Krzysztof Maj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – wraz z Adamem Zawadą – Prezesem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej – wręczyli certyfikaty za Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska 2022.

- To nie jest łatwy czas dla większości branż, turystyka nie jest tutaj wyjątkiem. Najpierw musieliście stawić czoła pandemii, a teraz inflacji wywołanej wojną. Chcę wam pogratulować i podziękować za waszą wytrwałość w pokonywaniu tych trudności. Koszty transportu rosną, dlatego stawiamy mocniejszy akcent na rozwój turystyki lokalnej. Zależy nam, aby Dolnoślązacy dobrze poznali swój region. W działaniach promocyjnych, jako samorząd województwa, będziemy was wspierać – mówił do uczestników gali Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Najlepszy Produkt Turystyczny to certyfikat, który wskazuje turystyczne gwiazdy regionu. Nagradzane są atrakcje turystyczne, regiony oraz imprezy, które są popularne wśród turystów, ale oceniany jest również ich rozwój i wpływ na branżę turystyczną.

W konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska w 2022 roku zdobywcami Certyfikatu zostali:

  1. Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, to podróż w czasie dla wszystkich pokoleń. Utworzone w 2002 r. przez małżeństwo pasjonatów muzeum prezentuje dziś przeszło 5 tys. eksponatów z całego świata.

 

  1. Warsztaty Kreatywne w Krainie Wygasłych Wulkanów skupione w Kaczawskiej Sieci Współpracy to przykład udanego zaprezentowania oferty turystycznej regionu Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich i bardzo szeroka propozycja warsztatów tematycznych dla wszystkich grup wiekowych.

 

  1. Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, obiekt prezentujący dawne techniki górnicze, posiadający unikatowe zabytki techniki zarówno ruchome jak i nieruchome.  Ciekawa ekspozycja i kompleksowa oferta dla grup szkolnych.

Certyfikat Specjalny, czyli nagrodę dla najlepszego „młodego” produktu turystycznego na Dolnym Śląsku (tzn. funkcjonującego nie dłużej niż 2 lata) otrzymał:

R 26 PARK Skatepark Wałbrzych - jedyny całoroczny kryty skatepark w Wałbrzychu. Największa oferta dla wrotkarzy, rolkarzy, rowerzystów i skaterów na południe od Wrocławia.

Złoty Certyfikat otrzymało:

Zoo Wrocław - ogród zoologiczny z największą liczbą zwierząt w Polsce oraz największą liczbą gatunków zwierząt. Wysoko oceniona została ciągle rozwijana działalność ochroniarska i ratowanie zagrożonych gatunków.

Celem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska jest wspieranie rozwoju turystyki na Dolnym Śląsku poprzez wskazanie turystom miejsc i inicjatyw, które dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu w ciekawy sposób.  Do tej pory łącznie kilkanaście obiektów oraz imprez na Dolnym Śląsku otrzymało certyfikaty, które w ciągu ostatnich lat stały się prawdziwym znakiem jakości dla branży. 

Laureaci regionalnego etapu wezmą teraz udział w ogólnopolskim konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny, który rozstrzyga Polska Organizacja Turystyczna. Certyfikat POT podnosi rangę produktu turystycznego. Jest cenną nagrodą zarówno pod względem wizerunkowym, jak i marketingowym.