105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 marca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1664957422

Już działa nowoczesna pracownia multimedialna w "Handlówce"


Nowoczesna pracownia multimedialna została dzisiaj uruchomiona w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica 'Handlówka' w Jeleniej Górze. Całość przedsięwzięcia została sfinansowana z budżetu miasta, grantu unijnego na zakup specjalistycznego sprzętu w ramach projektu UE oraz dotacji finansowej od firmy Leroy Merlin. "Robimy wszystko, by być szkołą zawodową nowoczesną, kształcącą na miarę potrzeb XXI wieku" - mówi Renata Rachwał, dyrektorka szkoły.

Od ubiegłego roku szkolnego jeleniogórska „Handlówka” jest w fazie prawdziwego renesansu. Obecnie, szkoła ma nie tylko nową nazwę – z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica ta zmieniła się w Zespół Szkół Technicznych i Branżowych pod patronatem ww. z dopisaną w nazwie „Handlówką” od lat stanowiącą o tożsamości placówki, lecz także może pochwalić się szeregiem atrakcyjnych, pożądanych na rynku pracy kierunków kształcenia, takich jak technik żywienia i usług gastronomicznych, usług fryzjerskich, kelnerskich; handlowiec czy kucharz, fryzjer, sprzedawca i inne, funkcjonujących w ramach technikum, szkół branżowych I i II stopnia oraz tzw. Jeleniogórskiego Centrum Kształcenia Zawodowego. Co więcej, w 2021 i 2022 roku, pod patronatem Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Jeleniej Góry – placówka nawiązała liczne partnerstwa we współpracy z firmami i przedsiębiorstwami z miasta i regionu, które dziś partycypują zarówno w organizacji i przebiegu kształcenia zawodowego w szkole, jak i finansowaniu doposażenia jej zaplecza, remontach infrastruktury oraz realizacji projektów z grantów unijnych.

Uroczystej inauguracji działalności pracowni dokonali Prezydent Miasta Jeleniej Góry – Jerzy Łużniak i dyrektor sklepu Leroy Merlin w Jeleniej Górze – Jarosław Kujda. W jej zapleczu znajdują się m.in. szesnaście zestawów komputerowych, ekran multimedialny z OPS, który pełni funkcję komputera, telewizora i tablicy interaktywnej, nowoczesne tablety graficzne, które po kursach z grafiki komputerowej nauczyciele będą wykorzystywali do pracy oraz tworzenia nowych grafik, przydatnych zarówno w zawodach nauczanych w szkole, jak i promujących ją w środowisku lokalnym. Ułatwią one również prowadzenie szkolnej strony internetowej i social mediów.   

Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica „Handlówka” w Jeleniej Górze współpracuje obecnie m.in. z następującymi pracodawcami: Leroy Merlin, Green Mountain, Osada Śnieżka, Piastowski 24, Interferie Sport Hotel Bornit, Cottonina Hotel & Mineral Spa Resort.