105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 września 2023 - niedziela Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 września 2023 - niedziela Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 września 2023 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1664898011

Ucieczkę przed policjantami zakończył na policyjnym radiowozie


Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca Legnicy podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i spowodowanie kolizji. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Wraz z kierowcą policjanci zatrzymali pasażera, który posiadał narkotyki. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowiedzą oni przed sądem.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 48-letniego mieszkańca Legnicy podejrzewanego o nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie w stanie nietrzeźwości,  spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz o spowodowanie kolizji. Ponadto policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego, pasażera pojazdu  podejrzewanego o posiadanie narkotyków.
Policjanci na ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki BMW na niemieckich numerach rejestracyjnych, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i próbował zmienić kierunek jazdy. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak nie zareagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim. O zdarzeniu powiadomili dyżurnego jeleniogórskiej policji, a do działań włączyły się kolejne patrole. Kierowca uciekając stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, jechał z dużą prędkością, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, jechał pod prąd, zmuszał innych kierujących do hamowania. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania na ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze uderzył w policyjny radiowóz. Został zatrzymany. Kierującym okazał się 48-letni mieszkaniec Legnicy. W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1 promil. Ponadto policjanci zatrzymali 29-letniego pasażera, który jak się okazało posiadał amfetaminę.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Kierowcy za popełnione czyny grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a pasażerowi za posiadanie narkotyków grozić może nawet do 3 lat.