105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 marca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1663325370

Maszt flagowy "Pod Biało-Czerwoną"


Na skwerze przed Urzędem Gminy w Podgórzynie odbyło się oddanie do użytku masztu flagowego wykonanego w ramach akcji „Pod Biało-Czerwoną”. Uroczyste wciągnięcie flagi na maszt odbyło się w obecności gospodarza gminy, wójta Podgórzyna, Mirosława Kalaty, senatora Krzysztofa Mroza, młodzieży ze szkoły im. Orła Białego w Podgórzynie, druhów miejscowej OSP oraz przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich.

„Flaga narodowa powiewająca obok urzędu gminy będzie dumnie podkreślać naszą narodowość i polskość.” - mówił chwilę przed wciągnięciem flagi na maszt przy akompaniamencie Mazurka Dąbrowskiego wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata.

Wykonanie masztu wraz z flagą kosztowało 7200 zł. Całość kwoty została pokryta z budżetu Państwa, w ramach akcji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów „Pod Biało-czerwoną” pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. Warunkiem otrzymania przez samorząd środków na jego powstanie było zebranie odpowiedniej liczby głosów poparcia na specjalnie do tego stworzonej stronie internetowej. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi mogli oddawać jej mieszkańcy.

„To jedno z pierwszych miejsc w naszym regionie, gdzie powstał maszt w ramach projektu „Pod Biało-Czerwoną”. W Powiecie Karkonoskim akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i w każdej z gmin zostaną zainstalowane podobne maszty. Uważam, że to znakomita inicjatywa, aby eksponować nasze barwy narodowe nie tylko z okazji świąt narodowych, ale by były one widoczne na co dzień.” - powiedział senator Krzysztof Mróz.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który rozpoczęto w 2020 roku, w setną rocznicę zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Jego celem było nie tylko godne upamiętnienie bohaterów tego historycznego wydarzenia, ale także  zachęcenie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu ma być dowodem na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.