105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 marca 2024 - niedziela Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 marca 2024 - niedziela Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
03 marca 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1663321168

FILM LEPIONY CODZIENNOŚCIĄ


Przed nami jeleniogórska premiera filmu pt. „Pierogi – historie z farszem” zrealizowanego przez wrocławskich twórców (reżyseria: Marcin Wokan, zdjęcia: Piotr Golemo), przy wsparciu producenckim Fundacji Food Think Tank (Michał Czekajło, Tomasz Hartman). Seans odbędzie się 17 września (sobota) o godzinie 16:00 w Kinie LOT. Po zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjny z reżyserem filmu oraz pokaz kulinarny, który wykonają: Tomasz Hartman (szef kuchni z 20-letnim doświadczeniem) i Michał Czekajło (znany m.in. z telewizyjnego show Top Chef). Zaprasza kierownik kina LOT Mariusz Pierzchała.

Twórcy ponad dwa lata temu wyruszyli w świat, by dokumentować tytułowe historie
z farszem. W rezultacie przemierzenia tysięcy kilometrów powstał film lepiony codziennością. Na farsz składają się losy bohaterów, którym kamera towarzyszy w domu i w pracy. Za sprawą różnorodnych wątków, widz odkrywa coraz to nowe smaki. Od słodyczy rodzinnego spotkania po pikanterię woli przetrwania… Jak deklarują twórcy, ta dokumentalno-artystyczna opowieść porusza nie tylko kubki smakowe.

Marcin Wokan (reżyser) pisze:

„Pierogi — historie z farszem” przyglądają się czterem różnym opowieściom i czterem prywatnym światom. Każdy z bohaterów wpuści Was na moment do swojego życia, ale nikt nie obiecuje, że dowiecie się, jak skończą się ich historie. W zasadzie możecie być pewni, że zakończenia zostawili dla samych siebie. Historie z farszem są poszukiwaniem niezwykłości w zwyczajności. Warto chłonąć tę niezwykłość. Pamiętajcie, drzwi będą uchylone tylko przez chwilę.

PRODUKCJA:

Fundacja Food Think Tank od kilku lat działa na terenie Wrocławia realizując różnego rodzaju projekty interdyscyplinarne, łączące gastronomię, sztukę i rzemiosło. Poprzedni film kolektywu – „Korzeń”, miał swą światową premierę w ramach Vero Beach Wine + Film Festival | Miami. Wrocławianki i Wrocławianie mogą kojarzyć Fundację między innymi z prowadzenia kawiarni i vege bistra przy Łokietka 6, Wytwórni w DCF, a także miejskiej szlifierni o zręcznej nazwie Ostrzę Ostrze.

TWÓRCY:

Marcin Wokan i Piotr Golemo to duet reżysersko-operatorski wspólnie pracujący od wielu lat nad projektami komercyjnymi pod szyldem Karuzela. Obaj obsesyjni. Jeden z obsesją opowiadania ciekawych historii, drugi z obsesją perfekcyjnych zdjęć. Od lat związani z Wrocławiem, przemierzyli kilka razy Polskę, realizując dziesiątki filmów reklamowych. W dorobku mają też kilkanaście teledysków. Od dawna przymierzali się do przekucia swojego doświadczenia w projekt o charakterze artystycznym. Film „Pierogi – historie z farszem” jest ich pierwszym, wspólnym autorskim dokumentalnym filmem pełnometrażowym.

Zapraszamy na filmową ucztę!