105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 lutego 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1657958430

Święto Policji w garnizonie jeleniogórskim


W Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze odbyły się uroczyste obchody Święta Policji, podczas którego wręczone zostały akty mianowania i wyróżnienia. Samorządowcy ziemi jeleniogórskiej doceniając trud i wysiłek, jaki policjanci włożyli w codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, najlepszych z nich wyróżnili nagrodami. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – nadinsp. Dariusz Wesołowski oraz zaproszeni goście.

W tym roku Policja obchodzi 103. rocznicę jej powołania. 24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej przyjął historyczną już ustawę o Policji Państwowej. Fakt ten należy uznać jako akt prawny o zasadniczym znaczeniu dla służb bezpieczeństwa w niepodległym i odrodzonym wówczas państwie. Na mocy tej właśnie ustawy została powołana formacja, która zgodnie z zapisem ustawowym stała się organem wykonawczym władz państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego. Dzień 24 lipca nowela do ustawy o Policji z roku 1990 ustanowiła „Świętem Policji”.

Z dniem 24 lipca 2022 roku Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski  mianował w garnizonie policji jeleniogórskiej  na stopień nadkomisarza 2 funkcjonariuszy, w tym jednego na rok przed terminem oraz na stopień komisarza 3 funkcjonariuszy, w tym 2 na rok przed terminem, w  korpusie aspirantów 51 funkcjonariuszy, a w korpusie podoficerów 29.Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze insp. Leszek Zagórski z dniem 24 lipca br. mianował na stopień starszego posterunkowego 35 funkcjonariuszy.

Święto Policji, to data szczególna dla policjantów. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji, ale też i tych, z którymi, na co dzień współpracują. W związku z tą wyjątkową okazją władze samorządowe miast i gmin powiatu karkonoskiego  nagrodziły funkcjonariuszy, którzy w szczególny sposób angażują się w budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.