105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 listopada 2023 - czwartek Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Raport Regionalny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 listopada 2023 - czwartek Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 listopada 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1657779157

triQube – nowy inkubator przedsiębiorczości


W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości, czyli miejsce oferujące przestrzeń i specjalistyczny sprzęt dla firm działających w branżach energetycznej, informatycznej i elektronicznej. Wartość inwestycji to ponad 53 miliony złotych, a ponad 40 milionów pochodzi z unijnego dofinansowania. Inwestycja będzie gotowa za rok.

 - Dolny Śląsk to region nowoczesny i innowacyjny, dlatego zależy nam aby wspierać najprężniej rozwijające się branże, które będą stanowić o sile naszej gospodarki w nadchodzących latach. Branże energetyczna, informatyczna i elektroniczna, do których kierujemy tą inwestycję, to jednocześnie dolnośląskie inteligentne specjalizacje – czyli obszary, na których chcemy oprzeć nasz rozwój – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

Główną myślą towarzyszącą budowie inkubatora było stworzenie przestrzeni przyjaznej, stymulującej do powstawania innowacji, a zarazem pobudzającej kreatywność. W budynku, poza wielofunkcyjną przestrzenią, znajdą się laboratoria robotyki i automatyki, technologii druku 3D i fotogrametrii oraz technologii ICT. Budynek będzie także atrakcyjnie zlokalizowany przy Al. Kasztanowej we Wrocławiu.

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty inkubatora zyskają na preferencyjnych warunkach dostęp do niezbędnej infrastruktury biznesowej, przestrzeni coworkingowej czy sal konferencyjnych, w tym dużego pomieszczenia o pojemności do 200 osób. Ciekawym rozwiązaniem będą z pewnością specjalne telepokoje oraz kameralne business roomy przystosowane do prowadzenia rozmów w formacie b2b.

- Wśród przedsiębiorców, z myślą o których powstaje Inkubator triQube znajdują się firmy sektora MMŚP działające w branżach energetycznej, informatycznej oraz elektronicznej. W grupie odbiorców wsparcia są również studenci i absolwenci wrocławskich szkół wyższych, którzy będą rozpoczynać swoją działalność gospodarczą w inkubatorze – mówi Michał Rado Prezes Zarządu Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Projekt budynku powstał w Q2Studio Sp. z o. o. Sp. K., a wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm Mosty Łódź S.A. i Magnitudo Sp. z o.o. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

Zdjęcia