105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 lutego 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1657190794

Zamknięcie dojazdu do granicznego mostu drogowego


Rusza trzeci etap przebudowy śródmieścia Zgorzelca. Roboty drogowe rozpoczną się 25 lipca , wyłączając z ruchu kołowego ostatni odcinek ul. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Wolności aż do wjazdu na graniczny most drogowy im. Jana Pawła II. Przebudowa tego odcinka potrwa do 15 października.

Jak informuje wydział przygotowania i realizacji inwestycji urzędu miejskiego w Zgorzelcu, rozpoczynający się trzeci etap przebudowy ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki obejmie odcinek drogi prowadzący do drogowego mostu granicznego im. Jana Pawła II i praktycznie wyłączy most z użytkowania. Oznacza to, że w okresie od 25 lipca do 15 października tego roku, planując podróż samochodem z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski, należy wybierać trasy prowadzące przez przejście autostradowe Jędrzychowice-Ludwigsdorf lub przejścia drogowe w Radomierzycach, Sieniawce lub Porajowie. Przez cały czas trwania prac most będzie dostępny wyłącznie dla pieszych i rowerzystów, pozostając niedostępnym dla kierowców.

Przebudowa głównych ulic zgorzeleckiego śródmieścia, a w szczególności rozpoczynający się niebawem jej trzeci etap, wiąże się z dużymi utrudnieniami, za które samorząd przeprasza. Są one uciążliwe dla wszystkich mieszkańców, ale szczególnie mocno dotykają kierowców, na co dzień korzystających ze zgorzeleckich dróg i mostu drogowego. Wydział inwestycji, który nadzoruje przebudowę z ramienia urzędu, dołoży starań, aby roboty na tym odcinku prowadzone były z możliwie największą intensywnością i aby dojazd do mostu granicznego otworzyć wcześniej. To, czy się uda zależy od warunków atmosferycznych, ale też od stanu infrastruktury znajdującej się w drodze, który będzie można ocenić dopiero po rozbiórce nawierzchni.

Przebudowa zgorzeleckich ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki będzie kosztować niemal 8 mln zł. Miasto pozyskało na tę inwestycję blisko 4,2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Remontów Dróg. Resztę dołoży z budżetu.