105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 lutego 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1656688078

PGE GiEK gratuluje stypendystom klas patronackich


Przedstawiciele oddziałów spółki PGE GiEK w Bogatyni oraz w Bełchatowie wręczyli listy gratulacyjne tegorocznym stypendystom klas patronackich PGE funkcjonujących w lokalnych szkołach branżowych i technicznych. W tym roku, za bardzo dobre wyniki w nauce, zostało wyróżnionych w sumie 77 uczniów z powiatu bełchatowskiego, zgorzeleckiego oraz pajęczańskiego.

Wzorowi uczniowie klas patronackich PGE otrzymują stypendia naukowe w wysokości 2500 zł za semestr. Stypendyści z naszych klas patronackich są dowodem na to, że wdrożony przez PGE GiEK program działa i, co najważniejsze, motywuje do wytężonej pracy, którą postanowiliśmy wyróżnić. Funkcjonowanie takich klas jest bardzo ważne, ponieważ kształcenie w nich odbywa się zgodnie z potrzebami lokalnego rynku pracy. Inwestujemy w uczniów – naszą przyszłą kadrę – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Stypendyści z Turowa

W imieniu prezesa PGE GiEK Andrzeja Legeżyńskiego, listy gratulacyjne stypendystom z klas patronackich w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu wręczył dyrektor Elektrowni Turów, Oktawian Leśniewski.  Składając wyrazy uznania za uplasowanie się w czołówce najlepszych uczniów, którym PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna przyznała stypendium w ramach realizowanego projektu „Klasy patronackie PGE”, dodał:

Znakomite wyniki w nauce i zdobyta wiedza to bez wątpienia efekt waszej ciężkiej, okupionej zapewne wieloma wyrzeczeniami pracy, uporu w dążeniu do celu i samodyscypliny. Głęboko wierzę, że dzisiejsze osiągnięcie stanowić będzie znaczący etap waszej dalszej, wielkiej przygody z nauką, która w przyszłości zaowocuje pasmem osiągnięć w obranym zawodzie – powiedział Oktawian Leśniewski, dyrektor Elektrowni Turów.

Listy gratulacyjne prezesa PGE GiEK otrzymali również uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni, przekazane przez  Romana Mazura, dyrektora technicznego KWB Turów. W minionym roku szkolnym otrzymało je łącznie 27 uczniów obu szkół z lokalizacji turoszowskiej.

Wspieramy szkolnictwo zawodowe szkół znajdujących się w sąsiedztwie naszych oddziałów. Współpracując już z 27 klasami patronackimi udowadniamy, że szkoła i pracodawca widzą swoje potrzeby i potrafią ze sobą współpracować. Uczniowie ucząc się na „żywym organizmie” zdobywają umiejętności pod okiem profesjonalistów, a  spółka ma realny wpływ na proces kształcenia praktycznego młodzieży i rozwój kompetencji niezbędnych do pracy w zawodach zgodnych z profilem naszej działalności - podkreśla Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE GiEK.

PGE GiEK kształci przyszłą kadrę

Klasy patronackie PGE GiEK powstały w latach 2018/2019 i szkolą między innymi przyszłych techników elektryków, automatyków, mechaników i mechatroników. Program objął placówki realizujące kształcenie w zawodach zgodnych z profilem działalności PGE GiEK, w przypadku powiatu zgorzeleckiego są to Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu oraz Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni.

W ramach współpracy, uczniowie szkół branżowych i technicznych biorą udział w wizytach zawodoznawczych na terenie Kopalni i Elektrowni Turów oraz Bełchatów, organizowane są zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe, a także dodatkowe szkolenia. Dla wyróżniających się uczniów PGE GiEK funduje stypendia naukowe.

Przypomnijmy, że oprócz współpracy ze szkołami zawodowymi, PGE GiEK współpracuje z 17 uczelniami wyższymi. Naukowo-techniczna współpraca pozwala na realizację ważnych dla firmy projektów naukowych, wymianę doświadczeń, rozwiązywanie problemów natury teoretycznej oraz praktycznego wykorzystania potencjału naukowego uczelni.