105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2023 - sobota Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DEBIUTANCI PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2023 - sobota Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 września 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1655633936

Udany Festiwal Wina


Przez całą upalną sobotę na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbywał się Festiwal Wina Polskiego. Wśród wystawców było 10 dolnośląskich winnic oraz dwie serowarnie. To pierwsze tego typu wydarzenie w stolicy Karkonoszy i gratka nie tylko koneserów wina, ale wszystkich mieszkańców i gości. Mówi współorganizator Festiwalu Andrzej Marchowski z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Wieczorem na finał odbył się koncert formacji JJ Band pod kierunkiem jednego z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych, jeleniogórzanina Jacka Jagusia. Zdaniem odwiedzających najlepszym trunkiem było Cuvee z Winnicy Alvarium. Alvarium to nie tylko rodzinna winnica, ale także przydomowa pasieka. To niewielkie gospodarstwo znajduje się na skraju Borów Dolnośląskich oraz terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Złoty Puchar Prezydenta Jeleniej Góry otrzymało wino Hibernal z winnicy Saganum z Bożnowa k. Żagania.