
Event organizowany przez KGHM w dniu 15.06.2022 r. w godzinach 09:00-14:00.
Miejsce: Boiska Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie
Na wydarzenie zaproszeni zostali lokalni sportowcy i artyści m.in.:
Muzycy:
- Paweł Żebrowski „Żebro”
- Gabriel „Egon” Michewicz
Sportowcy/Animatorzy:
- Bartek Ignacik – prowadzący program Turbokozak
- Berry Blue – Jagoda (trening siłowy)
- Szczypiornistki MKS Zagłębia Lubin: Kinga Grzyb, Monika Maliczkiewicz, Monika Wąż
- Artur i Anna Niedzieccy „Niedźwiadki Biegają”
- Stanisław Tuszyński – Strefa Fight
- Sylwia Kruglińska – Yoga with Love
oraz wiele innych inspirujących osób….
Kompetenty Pogchamp (mix słów pog - od ikonki wyrażającej szok i niedowierzanie i champ – od champion)
Jednodniowa olimpiada sportowa, dająca możliwość zmierzenia się w mistrzowskich konkurencjach - piłka nożna, kickboxing, trening siłowy, wspinaczka, ping pong czy nawet joga
- Prawie 400 dzieci z 9 szkół patronackich
- Nagroda dla uczniów za cały rok starań, który pomimo turbulencji (COVID, wojna) udało doprowadzić się do końca
- Wartość rozrywkowa (konkurencje), ale i edukacyjna (Ratownicy JRGH – pokazy pierwszej pomocy, jak dbać o ciało, korzyści ze sportu na świeżym powietrzu)
- Budowanie ducha sportowca i zdobywanie kompetencji mistrzowskich
- Możliwość integracji na świeżym powietrzu
- Zaproszeni ciekawi goście oraz muzycy, którzy w swoich utworach podkreślają etos ciężkiej pracy i poświęcenia (raperzy Egon, Żebro)
- Strefa z jedzeniem, Strefa chill do relaksowania się na świeżym powietrzu i przy dobrej muzyce.
Programem „Kompetentni w branży” objętych jest 9 szkół z Zagłębia Miedziowego, które kształcą uczniów m.in. na kierunkach technik górnictwa podziemnego, elektryk, mechatronik, operator maszyn i urządzeń przeróbczych czy technik przemysłu metalurgicznego. W tym roku szkolnych w placówkach pod patronatem KGHM wiedzę zdobywa blisko 2 tys. uczniów. KGHM oferuje praktyczną naukę zawodu oraz wiedzę dotyczącą najnowszych osiągnięć przemysłu wydobywczego, hutniczego czy metalurgicznego. Proponowane kierunki znajdują się na ministerialnej liście najbardziej potrzebnych zawodów w Polsce.
Uczniowie, zdobywający wiedzę w klasach patronackich, mogą liczyć na wsparcie KGHM. Spółka oferuje stypendia, warsztaty, praktyki i wizyty w oddziałach KGHM oraz dostęp do materiałów dydaktycznych.