105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 listopada 2023 - czwartek Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 listopada 2023 - czwartek Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 listopada 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1647777932

Dolnośląski Rynek Pracy

Tu będziemy prezentować firmy naszego regionu między innymi ich działania czy sposób rekrutacji pracowników.


Draxlmaier,

Koncern Draxlmaier, to  światowy lider w zakresie produktów do elektromobilności i autonomicznej jazdy.

Jako specjalista w zakresie innowacyjnych systemów wiązek kablowych, systemów akumulatorów, nowoczesnych komponentów elektrycznych i elektronicznych oraz ekskluzywnych elementów wyposażenia wnętrz, DRÄXLMAIER wspiera producentów samochodów z segmentu premium, przez cały proces produkcyjny - od pierwszego pomysłu, aż po sekwencyjne dostawy.

 

- gdzie nas znajdziecie?

 

Znajdziecie nas w Jeleniej Górze przy ul Spółdzielczej 45, ale również w Gliwicach i w Wielkopolsce.

 

- kogo zatrudniamy?

 

Zatrudniamy entuzjastów motoryzacji, ale nie tylko. Poszukujemy ludzi z pasją, z charakterem, kreatywnych, lubiących ludzi.  

W Polsce firma DRÄXLMAIER zatrudnia około 2500 osób, każdy z nas jest inny. Mamy wspólne cechy i tworzymy przyszłość i charakter motoryzacji.

 

-  jakie stanowiska pracy przede wszystkim  oferujemy?

 

Bardzo różne. Przede wszystkim pracowników w dziale produkcji, ale również specjalistów w dziale jakości, rozwoju, inżynierii produkcji, utrzymaniu ruchu więc mechaników i automatyków. Jesteśmy dużą maszyna.

 

- jak przebiega spotkanie rekrutacyjne?

 

Większość procesów rekrutacyjnych jest jednoetapowych. Rozmawiamy o codziennych zadaniach na danym stanowisku, opowiadamy o firmie, pytamy kandydata o jego doświadczenie i chcemy go poznać. Stawiamy na dialog, więc nie tylko my pytamy :) Chcemy, żeby każdy miał przestrzeń na wypowiedź i zadanie pytań.

 

- czy mamy oferty zatrudnienia do innych działów, niż produkcja?

 

Oczywiście, ta lista jest dynamiczna, ale mamy lokalnie między innymi dział Personalny, dział Zakupów, Logistyki do których opis otwartych ofert pracy można znaleźć na stronie www.draexlmaier.pl/kariera

 

-  jakie są korzyści z podjęcia pracy w naszej firmie?

 

Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w firmie będącej liderem w branży motoryzacyjnej

Niezbędne szkolenia w pierwszym okresie zatrudnienia, ale również dofinansowanie do szkoleń zewnętrznych czy studiów.

Rozwój zawodowy w dużym międzynarodowym środowisku pracy. Uczymy się od siebie wzajemnie.

Na całym świecie jest nas ponad 75 000 w ponad 20 krajach, więc możliwości również wiele.

 

- jakie bonusy można otrzymać?

 

Wyjątkowo bogaty pakiet benefitów w Kafeterii MyBenefit otrzymujemy miesięcznie 300 zł i sami decydujemy jakie benefity wybierzemy, a możliwości są setki w tym m.in. wycieczki zagraniczne, prywatna opieka medyczna, karta MultiSport, karty do wielu sklepów stacjonarnych i internetowych oraz bilety do kina/teatru albo na koncert.

Dodatki świąteczne i urlopowe

Ubezpieczenia grupowe na preferencyjnych warunkach

Bezpłatne zajęcia językowe w firmie

Nagrody jubileuszowe

 

- gdzie można otrzymać więcej informacji?

 

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej www.draexlmaier.pl oraz na naszym Facebooku.

 

- jakie mają Państwo plany rozwojowe związane z uruchomieniem nowych stanowisk pracy ?

 

Wielkie. Nowe projekty to nowe stanowiska pracy praktycznie w większości działów, bo działamy na zasadzie naczyń połączonych.

Cały czas się rozrastamy i w tym roku zostanie oddany do użytku również nowoczesny 4 piętrowy budynek o łącznej powierzchni ponad 4 000 m2 oraz już siódma hala produkcyjna o łącznej powierzchni prawie 6 000 m2.

Zapraszamy! 

 ======================================================

 

Jelenia Plast,

to znana firma. Na jeleniogórskim rynku działa od 1992 roku.

Jest producentem artykułów gospodarstwa domowego, oraz artykułów ogrodniczych z tworzyw sztucznych, przy użyciu najnowszych technologii…

Jesteśmy od 30 lat w Jeleniej Górze stale rozwijając się i partycypując w rozwój naszego regionu zarówno poprzez inwestycje, miejsca pracy oraz poprzez szeroko zakrojoną działalność charytatywną. Tutaj zapewne słuchacze spotkali się z naszymi produktami na licznych festynach, loteriach czy też wsparciu naszymi produktami placówek przedszkolnych, szkolnych, szpitalnych oraz innych organizacji społecznie użytecznych.

 

- gdzie nas znajdziecie?

Nasz główny zakład znajduje się w Jeleniej Górze przy ulicy Spółdzielczej 47. Dodatkowo mamy oddziały w Jeleniej Górze, w Kowarach i Łomnicy.

 

- kogo zatrudniamy?

 Zatrudniamy wszystkich chętnych do pracy, tych z doświadczeniem i tych którzy to doświadczenie chcą u nas zdobyć.

 

-  jakie stanowiska pracy przede wszystkim  oferujemy?

Przede wszystkim oferujemy stanowiska produkcyjne takie jak: pracownik produkcyjny, szef zmiany, technolog procesu produkcji ale również stanowiska techniczne takie jak: mechanik, mechatronik czy automatyk

 

- jak przebiega spotkanie rekrutacyjne?

Kandydat zapraszany jest do naszej głównej siedziby firmy gdzie odbywa się spotkanie z kierownikiem działu do którego aplikuje kandydat oraz pracownikiem działu kadr.

 

- czy mamy oferty zatrudnienia do innych działów, niż produkcja?

Nasza firma ciągle się rozrasta i ciągle poszukujemy nowych pracowników z doświadczeniem w księgowości, spedycji czy też w dziale zakupów.

 

-  jakie są korzyści z podjęcia pracy w naszej firmie?

Oferujemy współpracę w ramach umowy o pracę na pełny etat z konkurencyjnym wynagrodzeniem wraz z atrakcyjnym system premiowy, bogaty pakiet benefitów oraz pakiet socjalny. Zdobycie doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się firmie. Udział we wdrażaniu nowych technologii.  Liczne szkolenia kierunkowe czy też ogólnego rozwoju jak np. nauka języków obcych lub dofinansowanie do dalszej nauki. Możliwość rozwoju zawodowego w zespole nastawionym na dynamiczne zmiany.

 

- jakie bonusy można otrzymać?

Atrakcyjny pakiet socjalny min.: opieka medyczna, karty sportowe, karnety na basen, karty podarunkowe z okazji świąt, dofinansowanie do wypoczynku dla dzieci, dofinansowanie do usług i imprez turystycznych, kulturalnych i sportowych.

 

- gdzie można otrzymać więcej informacji?

W muzycznym radiu, na portalach zajmujących się publikacją ogłoszeń rekrutacyjnych oraz bezpośrednio pod numerem telefonu 75 64 66 518

 

- jakie mają Państwo plany rozwojowe ?

Nasza firma stale się rozwija poprzez wdrażanie nowych produktów, rozwiązań technologicznych czy też planowanych dalszych inwestycjach w rozbudowę naszych możliwości produkcyjnych.  

=====================================================

 

Rena Polska,

to działające na całym świecie przedsiębiorstwo zajmujące się przetwórstwem tworzyw sztucznych w takich branżach jak; technologia ochrony, środowiska, energia odnawialna, technika medyczna oraz przemysł galwaniczny i półprzewodniki. Firma uruchomiła swój zakład także na Dolnym Śląsku.

 

Rena Polska, to działające na całym świecie przedsiębiorstwo zajmujące się przetwórstwem tworzyw sztucznych w takich branżach jak; technologia ochrony,

Środowiska, energia odnawialna, technika medyczna oraz przemysł galwaniczny i półprzewodniki. Firma uruchomiła swój zakład także na Dolnym Śląsku.

- gdzie można nas znajdziecie?

Firma RENA znajduje się na specjalnej strefie ekonomicznej w Wykrotach, pomiędzy Bolesławcem, Zgorzelcem i Lubaniem. Z każdego z tych miast , dojedziesz do nas raptem w 15-20 minut.

- kogo zatrudniamy?

Zatrudniamy szeroko pojętych specjalistów w szczególności operatorów CNC, ELEKTORMONTERÓW, TECHNIKÓW MONTAŻU. Mile widziani są pracownicy biurowi ze znajomością języka niemieckiego lub angielskiego.

Przyjmujemy również osoby bez doświadczenia , na przyuczenie do działu montażu.

- jakie stanowiska pracy oferujemy?

Jak już wcześniej wspomniałam firma jest otwarta na operatorów maszyn CNC, ELEKTROMONTERÓW, TECHNIKÓW MONTAŻU STRICTE W PRODUKCYJNYM OBSZARZE.

- jak przebiega spotkanie rekrutacyjne?

Prowadzimy rekrutację zarówno w siedzibie firmy ,ale również w razie konieczności przeprowadzamy rekrutację zdalną. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu rekrutacji, na pewno każdy z kandydatów będzie czuł się swobodnie i komfortowo w trakcie takiego spotkania. Jesteśmy Firmą przyjazną, nastawioną przede wszystkim na człowieka.

- czy zatrudniamy pracowników do innych działów, niż produkcja?

Oczywiście. Firma Rena jest firmą międzynarodową. W naszym oddziale w Polsce zatrudniamy ok 350 pracowników z różnych obszarów od działu finansów, zakupów, sprzedaży, poprzez dział logistyki, produkcji czy dział konstruktorski. Jesteśmy firmą innowacyjną i każdy specjalista znajdzie tu miejsce dla siebie.

- jakie są korzyści z podjęcia pracy w Rena Polska?

Od lat Renia słynie na strefie ekonomicznej jako przyjazny pracodawca. W dobie rynku pracownika to niezmiernie istotne, by czuć się komfortowo i z przyjemnością  przychodzić do pracy. Traktujemy się tutaj z szacunkiem i jesteśmy dla siebie życzliwi.

- jakie bonusy oferujemy pracownikom?

Świetną sprawą są również comiesięczne premie ,na które pracuje cała firma. Można do budżetu domowego przynieść dodatkowe 1000zł brutto . Oprócz tego oczywiście Zakładowy Fundusz Świadczeń socjalnych, premie świąteczne, wyjazdy integracyjne. Elastyczny czas pracy dla pracowników biurowych, a także krótsze piątki???? .

Gdzie można uzyskać więcej informacji?

Zapraszamy na stronę:

https://www.rena-polska.com/pl/

Jeżeli chciałbyś przesłać swoje cv zapraszamy : e-mail: praca@rena.com

 

==============================================

 

Weber-Hydraulika

Sp. z o.o.Jest międzynarodowym, innowacyjnym producentem elementów i systemów hydraulicznych,
zatrudniającym ponad 2000 osób w zakładach zlokalizowanych nie tylko w Europie, ale
również w Ameryce. Nasze przedsiębiorstwo WEBER-HYDRAULIKA Sp. z o. o. z siedzibą w
Polsce, a dokładnie w Wykrotach niedaleko Bolesławca, zajmuje się produkcją podnośników,
pompek i zamków do samochodów ciężarowych oraz siłowników hydraulicznych do wózków
widłowych, zatrudniając przy tym ponad 300 pracowników.