105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 lutego 2024 - czwartek Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

DEBIUTANCI PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 lutego 2024 - czwartek Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 lutego 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1646993080

Wyjątkowe spotkanie z reżyserem Januszem Majewskim oraz z aktorką Sonią Bohosiewicz


Dzisiaj (11.03) piąty dzień 25-go Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM Zbliżenia. W jeleniogórskim kinie LOT odbędą się kolejne projekcje specjalne i spotkanie z twórcami. Dzisiaj wyjątkowi goście: reżyser Janusz Majewski oraz aktorka Sonia Bohosiewicz. Zaprasza dyrektor festiwalu Sylwia Motyl.. Zaprasza dyrektor festiwalu Sylwia Motyl.

Pierwsza projekcja o godz. 16.45 natomiast druga o 19.30 oczywiście w jeleniogórskim kinie LOT.

Projekcje specjalne ZOOM Zbliżenia 2022 Kino LOT Jelenia Góra 11.03.22     

JAZZ OUTSIDER

Muzyczny film dokumentalny o Adamie Jędrzejowskim, dziewięćdziesięcioletnim perkusiście jazzowym, który w „złotej epoce” polskiego jazzu, na przełomie lat 50/60 XX. wieku współpracował z najwybitniejszymi instrumentalistami tamtego okresu, grając w zespołach Krzysztofa Komedy i Andrzeja Trzaskowskiego, uczestnicząc w nagraniach fundamentalnych dla polskiego jazzu płyt – „The Andrzej Trzaskowski Quintet”(1965) i „The Andrzej Trzaskowski Sextet featuring Ted Curson – Seant”(1967). Współpracował z  Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Wojciechem Karolakiem i innymi wielkimi osobowościami „polskiej szkoły jazzu”. W filmie będziemy towarzyszyć Adamowi Jędrzejowskiemu w studio w jego posiadłości w Ciechocinku, podczas prób z zespołem „Sunny Side”. Do muzyków dołączą gwiazdy polskiego jazzu, z którymi Adam Jędrzejowski pracował na różnych etapach kariery: m.in. Michał Urbaniak i  Zbigniew Namysłowski. Film upamiętni także zmarłego na kilka dni przed rozpoczęciem zdjęć, wybitnego muzyka jazzowego i aranżera Wojciecha Karolaka. Zobaczymy również kolejne pokolenia polskich muzyków jazzowych. W warszawskim klubie jazzowym Jassmine ze swoim kwartetem wystąpi wybitny saksofonista, przedstawiciel średniego pokolenia jazzmanów Maciej Obara oraz klarnecista Joaquin Sosa. Muzycznym motywem przewodnim filmu jest popularny standard jazzowy „Our Love is Here to Stay” Georga Gershwina, który usłyszymy w wykonaniu muzyków biorących udział w filmie. Dodatkowo, w występach udział wezmą wokalistki Sonia Bohosiewicz oraz Dorota Miśkiewicz.

DATA PROJEKCJI:

11.03.2022, godz. 16:45

REŻYSERIA:

Janusz Majewski

ZDJĘCIA:

Arkadiusz Tomiak

 

INNI LUDZIE

 Polska, 2021, 106 min., feature film

Filmowa adaptacja powieści Doroty Masłowskiej. „Inni ludzie” w nowatorski i bezkompromisowy sposób prowadzą nas przez świat głównych bohaterów – współczesną Warszawę, Polskę. Towarzyszy im hipnotyzujący beat skomponowany przez Auera, który staje się mantrą i osią narracji. Auer jest jednym z ważniejszych polskich producentów muzycznych. Artysta znany jest z solowych występów oraz współpracy z Koka Beats, labelem Pezeta, min. przy okazji „Muzyki Współczesnej” czy kawałka „Nisko jest niebo” Pezet feat Kayah.

„Inni ludzie” to hipnotyzująca opowieść o desperackim  poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator. Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka, żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię, ale wciąż mieszka z matką na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi.

DATA PROJEKCJI:

11.03.2022, godz. 19:30

REŻYSERIA:

Aleksandra Terpińska

SCENARIUSZ:

Aleksandra Terpińska, na podstawie powieści Doroty Masłowskiej

ZDJĘCIA:

Bartosz Bieniek

MONTAŻ:

Magdalena Chowańska

OBSADA:

Jacek Beler, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Koleśnik, Sebastian Fabijański, Marek Kalita, Beata Kawka

PRODUCENT:

Beata Rzeźniczek, Klaudia Śmieja-Rostworowska