105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 lutego 2024 - czwartek Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Wiadomości z kraju i ze świata

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 lutego 2024 - czwartek Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 lutego 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1646737183

Nowoczesne i ekologiczne hybrydy trafiły do mundurowych z Dolnego Śląska

Wartość inwestycji to 4,5 miliona złotych, z czego ponad 2,2 miliona przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu


Flota dolnośląskiej Policji powiększyła się o 38 nowych ekologicznych radiowozów. Są to pojazdy oznakowane i nieoznakowane z napędem hybrydowym, które wykorzystywać będą funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miast i powiatów naszego województwa. Wartość inwestycji to 4,5 miliona złotych, z czego ponad 2,2 miliona przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Hybrydowe radiowozy marki Toyota Corolla, zostały zakupione dzięki wspólnemu projektowi, którego partnerami są Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Nowe auta znacząco różnią się od wykorzystywanych dotychczas przez funkcjonariuszy, szczególnie w aspekcie emisji spalin do atmosfery. Wszystko za sprawą wyposażenia w napęd hybrydowy o mocy 152 KM. Samochody posiadają najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, porty USB, dodatkowe światła i szperacz ułatwiający pracę w nocy, a także czujniki i kamerę cofania oraz automatyczną klimatyzację.Mówi Agnieszka Małysa rzecznik WFOŚiGW we Wrocławiu.

Przekazane samochody będą wykorzystywane przez policjantów z pionu prewencji oraz służby kryminalne. Nowoczesne pojazdy służbowe pozwolą funkcjonariuszom ekologicznie i jeszcze bardziej skutecznie, realizować działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski podkreślił , że - zakup nowych aut dla dolnośląskiej Policji, wpisuje się w politykę polskiego państwa, które cały czas podnosi standardy pracy służb mundurowych. Dodał, że z pewnością przełoży się to na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. Ponadto, co bardzo mnie cieszy, pojazdy dziś przekazane posiadają napęd hybrydowy, to także wspólne działanie na rzecz ochrony środowiska i zwalczania smogu – powiedział Wojewoda.

- Dolnośląska Policja chce ograniczać emisję zanieczyszczeń używając  bardziej ekologicznych radiowozów dlatego Fundusz wspiera zakup samochodów przyjaznych środowisku, jest to niezmiernie ważne w walce ze smogiem. Dzięki tej inwestycji do atmosfery rocznie nie trafi ponad 86 ton dwutlenku węgla. Dodatkowo samochody są ciche, co znacząco wpływa na komfort życia mieszkańców zwłaszcza dużych miast – mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Nadinsp. Dariusz Wesołowski - Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, złożył serdecznie podziękowania Wojewodzie Dolnośląskiemu za stałe wsparcie w realizacji ustawowych zadań, a także przedstawicielom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu za wszelką pomoc związaną z zakupem hybrydowych pojazdów służbowych. Jednocześnie szef dolnośląskich policjantów zapewnił, że radiowozy te pozwolą funkcjonariuszom, jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo lokalnej społeczności każdego dnia.
Do tej pory Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wsparł elektromobilność dolnośląskich instytucji m.in. przez zakup nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska 4 pojazdów hybrydowych, 13 pojazdów elektrycznych i 8 stacji ładowania dla tych pojazdów. Dofinansowanie, które przekazał Fundusz to  ponad 1,7 miliona złotych trafiło do Prokuratury we Wrocławiu, Świdnicy i Jeleniej Górze; Dolnośląskiej Policji i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

 

Zdjęcia