105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 grudnia 2023 - piątek Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 grudnia 2023 - piątek Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
08 grudnia 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1646221476

Pomoc dla Ukrainy z LSSE


Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, powiat legnicki i miasto Legnica razem dla Ukrainy. Kilkudziesięciu przedsiębiorców z firm działających na terenie Strefy wzięło udział w spotkaniu którego celem było wypracowanie wspólnego systemu wsparcia.
- Wśród pracowników firm strefowych są obywatele Ukrainy. Wielu z nich pozostawiło w kraju swoje rodziny. 'Musimy się również przygotować na przyjęcie uchodźców z terenów objętych działaniami wojennymi' - mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


Spółka już w ubiegłym tygodniu zadeklarowała, że w razie potrzeby uruchomi w Legnicy w sumie 100 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy. Obecnie trwa kompletowanie niezbędnego sprzętu i wyposażenia. Z mieszkańcami Ukrainy, Polakami zamieszkującymi tereny, które zostały objęte wojną, LSSE współpracuje od lat w ramach wsparcia tamtejszych placówek edukacyjnych i instytucji. Wielokrotnie organizowano akcje, w których przekazywane były dary dla najbardziej potrzebujących rodzin lub materiały dla uczniów polskich szkół. Obecne wsparcie obejmuje zakup apteczek, koców, czy fantomów do nauki pierwszej pomocy.
Pomoc w postaci miejsc pracy, mieszkania, czy wyżywienia deklarują również sami przedsiębiorcy. Wszelkie propozycje od zainteresowanych będą przekazywane do LSSE.


Na rozpoczęcie życia w nowym miejscu potrzebne są także fundusze, dlatego firmy, czy też osoby zainteresowane przekazaniem darowizny mogą to zrobić za pośrednictwem Fundacji Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Sama fundacja dysponuje już środkami na rozpoczęcie działalności przekazanymi przez Fundatora - Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.
Praktyczne informacje:
W Centrum Dialogu Obywatelskiego (Rynek 4) Miasto Legnica uruchomiło punkt informacyjny, w którym można uzyskać wszelkie informacje dotyczące pomocy Ukrainie.
Punkt jest czynny w godz. 9.00-18.00.
tel. 76 721 21 77, 76 721 21 78, e-mail pomoc@legnica.eu
Jesteś przedsiębiorcą i oferujesz wsparcie związane np. z zatrudnieniem, zakwaterowaniem, wyżywieniem itp.? Prosimy o kontakt e-mail: strefapomocy@lsse.eu lub tel. + 48 533 770 208.

Uchodźcy ze Wschodu, pracownicy z Ukrainy i ich rodziny potrzebują również wsparcia finansowego. Fundusze można przekazywać za pośrednictwem Fundacji Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - nr konta: 07 1020 5226 0000 6802 0734 2266
Wpłaty należy opatrzyć hasłem: Pomagam Ukrainie
100 proc. przekazanych środków trafi do instytucji, organizacji na przedsięwzięcia, które wspierają osoby i ich bliskich dotkniętych wojną.
Więcej o Fundacji: https://fundacja.lsse.eu