105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 marca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1646045175

Komunikat Wód Polskich dotyczący taryfy zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków


Informujemy, że Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zakończyły zatwierdzanie wniosku Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Wodnik spółka z o.o. w Jeleniej Górze o zmianę taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Jelenia Góra.
W dniu 17 grudnia 2021 r. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” sp. z o.o. w Jeleniej Górze złożyło do Wód Polskich RZGW we Wrocławiu, na podstawie art. 24j ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, wniosek o skrócenie czasu obowiązywania taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Jelenia Góra, w związku ze zmianą warunków ekonomicznych prowadzonej przez przedsiębiorstwo działalności.
Wody Polskie, w ramach prowadzonego postępowania, wielokrotnie wzywały PWiK „Wodnik” sp. z o.o. w Jeleniej Górze do złożenia szczegółowych wyjaśnień i udzielenia niezbędnych informacji w celu weryfikacji przedstawionego projektu taryfy i jego uzasadniania. W wyniku działań organu nie uległy podwyżce stawki taryfy dla odbiorców indywidualnych z tak zwanych gospodarstw domowych, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni, natomiast w przypadku niektórych pozostałych odbiorców usług (między innymi zakładów usługowych, przedszkoli, szkół, instytucji publicznych) obniżeniu uległy stawki opłaty abonamentowej.

Powyższe oznacza, że nowa taryfa wraz ze szczegółowymi stawkami powinna zostać jutro tj. 1 marca 2022 r. opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Wód Polskich. Następnie po upływie 7 dni od jej ogłoszenia wejdzie w życie.