105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Top30.PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 lutego 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1645090836

JTBS chce wybudować 115 mieszkań

Wnioski o wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa


Miasto Jelenia Góra, złożyło trzy wnioski  o bezzwrotne wsparcie finansowe na realizację trzech inwestycji polegających na:

  • „Przebudowa istniejącego budynku niemieszkalnego na budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem wielostanowiskowym wraz z instalacjami wewnętrznymi, dojazdem i dojściami oraz przyłączami wodociągowymi, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej i oświetlenia terenu w Jeleniej Górze przy ul. Elewów”
  • „Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych TBS wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy Elewów w Jeleniej Górze”
  • „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego TBS wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy Elewów w Jeleniej Górze”

Łączna wartość tych inwestycji to 40 070 000 zł. Powstanie 115 lokali mieszkalnych                             z komórkami lokatorskimi, infrastrukturą drogową, parkingami, zielenią, placem zabaw  i wielostanowiskowym garażem przyziemnym na 35 samochodów.

Jak dotąd uzyskano wsparcie finansowe w wysokości 2 600 000 zł.

Mówi prezes JTBS Marek Wojnarowski

23 lutego 2022r. odbędzie się sesja Rady Miejskiej JG, która rozpatrzy wniosek wprowadzający korektę jednego z wniosków, co pozwoli uzyskać kolejne wsparcie finansowe z RFRM w wysokości 1 407 000 zł

Wniosek o granty z Funduszu Dopłat

Po uzyskaniu wsparcia ze środków RFRM JTBS przystąpi do przygotowania koncepcji zabudowy i projektowania. Zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych  wyłoniona zostanie  firma, która wykona koncepcję i projekty oraz uzyska pozwolenie na budowę.

Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę JTBS wystąpi do rządowego Funduszu Dopłat, który funkcjonuje przy Banku Gospodarstwa Krajowego o bezzwrotne granty na kwotę 14 000 000 zł.

Kredyt z BGK

Łączna, przewidywana wartość tych trzech inwestycji powinna, według szacunków, zamknąć się kwotą ponad 40 mln złotych.

Z rządowych funduszy JTBS pozyska bezzwrotne wsparcie i granty na ponad 18 milionów złotych. Pozostała kwota pozyskana zostanie z partycypacji wpłaconej przez najemców i kredytu jaki JTBS pozyska z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach programu SBC tj. Programu wspierania społecznego budownictwa czynszowego.

Pod koniec ubiegłego roku JTBS pozyskał nowego udziałowca, jakim jest Miasto Kowary. Tam również ubiegamy się o środki z Funduszy rządowych. W ciągu kilku tygodni Miasto Kowary powiększą swój udział w JTBS poprzez wniesienie aportu w postaci gruntu o wartości ponad 540 000 zł., na którym zamierza wybudować budynek mieszkalny dla około 40 rodzin.