105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Muzyczne Radio Music News

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 marca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1643197178

Nadal niejasna jest przyszłość strażaków z OSP Wiejska w Jeleniej Górze

Przypomnijmy , w ostatni piątek druhowie wydali o oświadczenie o zawieszeniu gotowości bojowej.


Decyzja zapadła po tym, jak miasto z powodu nierozliczonych prawidłowo przez stowarzyszenie faktur wstrzymało wypłatę dotacji potrzebnej do finansowania działalności jednostki.
Wczoraj w jeleniogórskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa, dotycząca spraw bezpieczeństwa przeciwpożarowego i przeciwpowodziowego. Komendant Miejski PSP, Andrzej Ciosk,zapewnił , że - wbrew pojawiającym się opiniom - nie występuje żadne zagrożenie w tych kwestiach.

Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Jerzy Sładczyk wyjaśnia, że miasto podjęto decyzję o wstrzymaniu kolejnych dotacji, do czasu, gdy OSP Wiejska prawidłowo rozliczy pobrane z Gminy środki, dodajmy, że strażacy utrzymują, że wszystkie dokumenty trafiły do urzędników. Jak zaznacza Sładczyk, w świetle przepisów przekazanie nowych dotacji do czasu rozliczenia starych nie jest możliwe.

Jerzy Sładczyk zapewnił też, że miasto w żadnym wypadku nie wycofuje się z planów budowy nowej remizy na ul. Wiejskiej.
Zaznaczył, że rozliczenia zadłużeń to jest zupełnie inna sprawa i też musi być rozwiązana.
Do tematu będziemy powracać.