105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 marca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1641896928

Imiona, które noszą najmłodsi jeleniogórzanie

Afina, Amira, Ariel, , Artem i Asher, ale także Cayden, Charlie, Henoch, Kaspain, Kirill, Lucjusz, Nazar, Ruben, Serhii, czy Tytus....


To pojedyncze przykłady imion dzieci urodzonych w minionym roku w Jeleniej Górze. Także po jednym dziecku nosi imię Idalia, Inessa, Inez, dokładnie tyle samo co bardzo popularnej całkiem niedawno Jadwigi, czy Jacka. Dla równowagi jest też jeden James i Jeden Jaromir.

Layla. Lew i Krzesimir, Livia, Lucjusz i Lukrecja - też po jednej osobie, podobnie jak Matidla, Melisa, czy Roch.
Na drugim biegunie, największej popularności są Antoni (31), Lena (29), Franciszek (27), Zuzanna . Maja, Julia po 25. Niewiele mniej mamy Jakubów i Ignacych. Wzrasta pozycja Tymona (19), którego o punkt wyprzedza Jan. Gdyby do Tymona dodać pokrewnego Tymoteusza (15), to w koalicji byliby w czubie.
Sześć dziewczynek nosi imię Mia, tyluż jest Fabianów. Trzy Gaie, tyle Anastazji i Apolonii, dwie Zoje, (ale 12 Zofii) dwie Liwie… Także dwie - Ewy, co już można odczytać jako znak dziejów. Ewa wyszła z raju, ale dziś odchodzi do lamusa, przynajmniej jeśli chodzi o imię.
Katalog imion nadawanych dzieciom rejestrowanym w jeleniogórskim USC jest bardzo obfity. Trudno nie zauważyć, że część (niemała i wciąż rosnąca) imion ma rodowód wschodni, co świadczy m.in. o tym, że przyjezdni m.in. z Ukrainy i Białorusi mają już potomków, którzy - niezależnie od języka swoich rodziców - będą uczyć się polskiego i tylko od nich zależy, co się będzie z nimi działo w przyszłości.

jeleniagora noworodki imiona