105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 grudnia 2023 - piątek Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 grudnia 2023 - piątek Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 grudnia 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1638354921

Będzie modernizacja hali sportowej i pływalni

Gmina Miejska Lubań i spółka IZIM podpisały umowę na gruntowną modernizację hali sportowej oraz sąsiadującej z nią krytej pływalni „Laguna” przy ul. Różanej.


Całość prac ma zostać zakończona we wrześniu 2023 r., a wartość całego zamówienia wyniesie prawie 20 mln PLN. Realizacja inwestycji odbywa się w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. W wyniku zawartego kontraktu IZIM, będący wyspecjalizowaną spółką należącą do funduszu BaltCap Infrastructure Fund, przeprowadzi gruntowną modernizację energetyczną i funkcjonalną obejmującą m.in. ocieplenie pływalni i hali sportowej, wymianę okien oraz poszycia dachów w obu budynkach. Dodatkowo, na hali sportowej zostanie wymieniona nawierzchnia oraz zamontowana nowoczesna ścianka wspinaczkowa. Basen zaś zyska komplet nowych instalacji grzewczych i wentylacyjnych, jak również nowy system uzdatniania wody. W efekcie oba obiekty nie tylko zostaną gruntownie odnowione, ale także w znacznym stopniu zmniejszą zużycie energii cieplnej i elektrycznej, a także emisję dwutlenku węgla do atmosfery. W ramach zamówienia IZIM będzie odpowiadać za cały projekt, finansowanie, a także techniczne utrzymanie obiektu, obejmujące w szczególności zarządzanie gospodarką energetyczną. Umowa została podpisana na dziesięć lat.

– Gruntowna modernizacja hali sportowej i pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu to istotna inwestycja, która docelowo zdecydowanie poprawi ofertę rekreacyjno-sportową miasta Lubań. Cieszę się, że możemy już przystąpić do jej realizacji, tak aby za niecałe dwa lata móc korzystać z nowoczesnej i przyjaznej środowisku infrastruktury. W tej sytuacji korzystne dla miasta jest również zastosowanie formuły partnerstwa publiczno-prywatnego, dzięki której całe przedsięwzięcie będzie nie tylko szybko zrealizowane, ale także efektywne kosztowo – mówi Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania.

IZIM jest wyspecjalizowanym podmiotem, należącym do funduszu BaltCap Infrastructure Fund, który pomaga samorządom i innym jednostkom sektora publicznego przygotować, sfinansować i zrealizować złożone zadania inwestycyjne związane z infrastrukturą publiczną, w szczególności w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

BaltCap jest wiodącym inwestorem private equity działającym w krajach bałtyckich od 1995 roku. Wśród udziałowców BaltCap Infrastrucutre Fund są Europejski Bank Inwestycyjny, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz wiodące instytucje finansowe.

foto: Tomasz Smok Jurak

Zdjęcia