105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 marca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1637320625

IZERSKA KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA – DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LUBAŃSKIEGO

Z inicjatywy Starosty Lubańskiego od 22 listopada uruchomiona zostanie Izerska Komunikacja Autobusowa.


Autobusy komunikacji powiatowej obsługiwać będą wszystkie gminy w powiecie, docierając aż do 41 miejscowości. W projekcie bierze udział także Powiat Lwówecki, dzięki któremu izerskie autobusy kursować będą także do kolejnych 8 miejscowości w gminach Gryfów Śląski i Mirsk. Każda z miejscowości będzie miała zapewnione bezpośrednie połączenie z Lubaniem, do którego będzie można dojechać autobusem bez przesiadki. Mówi Starosta Lubański Walery Czarnecki.

Pojazdy Izerskiej Komunikacji Autobusowej pojawią się na 11 nowych liniach komunikacyjnych. Między Lubaniem i Świeradowem kursować będą linie nr 11 (przez Leśną i Pobiedną), nr 12 (przez Leśną, Złotniki Lubańskie i Mirsk) oraz 13 (przez Olszynę, Gryfów Śląski i Mirsk). Do Olszyny, Karłowic, Bożkowic i Grodnicy docierać będą autobusy linii nr 14 i 24. Trasę do Mściszowa przez Radostów obsługiwać będzie linia nr 15, a z kolei do Nawojowa Łużyckiego linia nr 16. Lubań z Henrykowem Lubańskim połączy linia nr 17, zaś do Zaręby, Siekierczyna i Rudzicy kursować będzie linia nr 18. Na okólnej trasie między Lubaniem, Leśną, Grabiszycami Górnymi, Zalipiem, Platerówką, Włosieniem i Siekierczynem funkcjonować będą linie nr 10 i 20.

Autobusy będą kursowały regularnie we wszystkie dni robocze od poniedziałku do piątku, natomiast linia nr 12 z Lubania do uzdrowiskowego Świeradowa-Zdroju także w weekendy.

Na liniach nr 10, 11, 12, 13, 14, 18, 20 pojawiać się będą wygodne autobusy niskopodłogowe, które ułatwią podróż osobom starszym i z niepełnosprawnościami oraz pasażerom z dużymi bagażami. Każdy kurs obsługiwany przez tabor niskowejściowy zostanie odpowiednio oznaczony w rozkładzie jazdy.

Przewozy będą finansowane głównie dzięki środkom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, które otrzymał Powiat Lubański oraz ze środków własnych Powiatu Lubańskiego i gmin - Leśna, Lubań, Olszyna, Platerówka, Siekierczyn i Świeradów-Zdrój.

Operatorem przewozów będzie lubański PKS Voyager. Rozkłady jazdy będą dostępne w czytelnej formie na wszystkich przystankach oraz na stronie internetowej www.pksvoyager.pl.

Dzięki uruchomieniu Izerskiej Komunikacji Autobusowej, Mieszkańcy powiatów lubańskiego i lwóweckiego uzyskają stabilne, regularne i niezawodne połączenia transportowe.