105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Antena Antena

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 marca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1636574930

Wybuch gazu w Ścinawie koło Lubina. Pod gruzami budynku mogą być ludzie [LIVE]

W Ścinawie koło Lubina doszło do wybuchu gazu. Zniszczony został budynek mieszkalny. Według wstępnych informacji pod gruzami mogą być ludzie.


Do wybuchu doszło około godziny 21. Prawdopodobnie wybuchał butla z gazem. Duża część budynku przy ulicy 1-go maja została zniszczona. Według wstępnych informacji straży pożarnej pod gruzami mogą być ludzie. Na miejsce zadysponowano jednostki z całego niemal województwa: z Legnicy jedzie grupa chemiczna, wozy bojowe z Góry i z Wrocławia. Z Wałbrzycha na miejsce jadą ratownicy Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej i przewodnicy psów poszukujących ludzi pod gruzami. 

22.20

W tej chwili wiadomo, że ciężko ranna jest mieszkająca w budynku kobieta. Strażacy nie wykluczają ofiar. 

22.27 

Według relacji świadków jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej okoliczni mieszkańcy wydobyli spod gruzów dziecko i kilka osób dorosłych. Wciąż poszukiwane jest jedno dziecko i dwie osoby dorosłe.

22.34 

Według wstępnych i nieoficjalnych informacji wynika, że w wyniku wybuchu 16 osób jest poszkodowanych w tym jedna ciężko. Kobieta z poparzeniami sięgającymi 70% powierzchni ciała ma być przetransportowana śmigłowcem do Siemianowic Śląskich. 

22.35 

Na miejsce zdarzenia jedzie Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej

22.40 

Na miejsce dojechała Specjalistyczna Jednostka Poszukiwawczo-Ratownicza z Wałbrzycha z psami szkolonymi do poszukiwania ludzi pod gruzami. Ratownicy czekają na pozwolenie Kierującego Działaniami Ratowniczymi na wejście na teren katastrofy. 

22.59

Według informacji do jakich udało się dotrzeć naszemu reporterowi przyczyną wybuchu mogła być  nie sprawdzona, remontowana instalacja gazowa.  W wyniku wybuch całkowicie spłonęła dwupiętrowa kamienica, w której mieszkało 6 rodzin. Tym, którzy najmniej  ucierpieli schronienia i pierwszej pomocy udzielili sąsiedzi. Na miejsce przyjechał burmistrz Ścinawy, Krystian Kosztyła. 

23.02 

Świadkowie obecni nie miejscu twierdzą, że wciąż czuć zapach ulatniającego się gazu. 

23.16

Najprawdopodobniej wszyscy mieszkańcy zniszczonej kamienicy zostali odnalezieni. W tej chwili trwa przeszukiwanie gruzowiska. Na miejsce przyjechał ciężki sprzęt. 

23.17 

Według wstępnych ustaleń do wybuchu gazu mogło dojść nie w samej kamienicy, tylko w jej bezpośrednim sąsiedztwie.  

 

 

 

Źródło fot. Facebook / Mar Cin / Polkowice 112