105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 października 2023 - poniedziałek Imieniny: Teofila, Dionizego, Sławomira

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Dżem Mydło Powidło

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 października 2023 - poniedziałek Imieniny: Teofila, Dionizego, Sławomira

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 października 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1636643397

W galerii Nowy Rynek powstało Muzeum Motoryzacji

Jest to wyjątkowe miejsce, które pokazuje pasję ludzi od lat związanych ze sportami motorowymi i zabytkowymi automobilami.


Każdy eksponat wiąże się z jakąś historią, tym ciekawszą, że opowiadaną przez ludzi, którzy bardzo często sami ją tworzyli. W muzeum znalazły się auta i eksponaty, związane z przedwojenną historią Polski oraz z rajdową przeszłością Karkonoszy. Jest tu między innymi kultowy Ford Model T – samochód, który zmienił oblicze automobilowej historii oraz unikatowy Polski Fiat Model 518, który należał do Admirała Unruga, przedwojennego dowódcy polskiej floty. Mówi były pilot rajdowy i przewodnik po muzeum Wojtek Szczodrowski.

Ciekawostką wystawy jest też taksówka z 1927 roku czy Renault z 1924 roku. A na miłośników amerykańskiej motoryzacji czeka prawdziwa gratka! Porażające rozmiarami luksusowe krążowniki, takie jak Buick Elektra, Ford Thunderbird czy ogromny 7-metrowy Lincoln Continental, znane z amerykańskich filmów z lat 60-tych! Natomiast wiele osób wzruszy się z pewnością przy samochodach z okresu PRL. Osobną częścią wystawy są auta znane z tras dolnośląskich rajdów. Toyota Celica GT4 czy Polonez coupe 2000 to prawdziwe potwory, które zapisały się w historii karkonoskiego motosportu. Nie mogło też zabraknąć rajdowych maluchów!

Wystawa czynna jest codziennie w godzinach 11.00-18.00. Zwiedzanie odbywa się wyłącznie w zorganizowanych grupach z przewodnikiem. Szczegóły i zapisy na stronie www.muzeummotoryzacjijeleniagora.pl, www.mmjg.pl oraz www.nowyrynekwystawa.pl