105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 września 2023 - niedziela Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Gramy Jak W Transie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 września 2023 - niedziela Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 września 2023 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1636404522

Wiceminister Marzena Machałek z wizytą w Zespole Szkół w Biedrzychowicach


Dziś, 8 listopada br. wiceminister Marzena Machałek odwiedziła Zespół Szkół w Biedrzychowicach. Podczas uroczystości zainaugurowano projekt „Z Prymasem Tysiąclecia w kolejne 1000 lat” oraz podpisano porozumienie o utworzeniu klas patronackich z firmą Toyota Boshoku. W trakcie trwania uroczystości zostali także odznaczeni nauczyciele tej placówki za szczególne osiągnięcia dla oświaty.
Podczas swojego wystąpienia wiceminister Marzena Machałek podkreśliła jak ważna jest rola szkoły w przygotowaniu do przyszłego życia.

– Z jednej strony bardzo ważne jest przygotowanie do zawodu, i ta szkoła to czyni, a z drugiej formowanie człowieka i wychowanie do wartości. Dzisiaj jest taki dzień kiedy łączymy te dwie kwestie. Z punktu widzenia MEiN uważamy za najważniejsze skuteczne i efektywne przygotowanie do zawodu – dodała wiceminister edukacji i nauki.
Podpisanie porozumienia o utworzeniu klas patronackich

Gwarancją dobrego przygotowania do życia i właściwego wypełniania obowiązków pracowniczych jest współpraca pomiędzy pracodawcami a szkołą, którzy rozumieją rynek pracy i potrafią przygotować do niej młode pokolenia. Dziś w Zespole Szkół nastąpiło podpisanie porozumienia o utworzeniu nowych klas patronackich z firmą Toyota Boshoku.

– Wiemy, że będzie tu inwestowanie w uczniów, w ich pracę, staże, pracownie, szkolenia nauczycieli i bardzo się z tego cieszymy i to jest właśnie ten kierunek który jest w ustawie, która zmieniała w 2019 roku kształcenie branżowe. Przede wszystkim współpraca z pracodawcami oraz kształcenie w tych kierunkach, które są najważniejsze z perspektywy polskiego rynku pracy – podkreśliła wiceminister Marzena Machałek.
„Z Prymasem Tysiąclecia w kolejne 1000 lat”

To kolejna inicjatywa zainaugurowana w Zespole Szkół w Biedrzychowicach. Przy współpracy z IPN otwarto wystawę poświęconą błogosławionemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Podczas wydarzenia Sekretarz Stanu w MEiN podkreślała, że Kardynał Wyszyński dla młodego pokolenia może być wzorcem. – Prymas Wyszyński był człowiekiem dialogu i on ten dialog prowadził, a z drugiej strony był człowiekiem niezłomnym jeśli chodzi o jego wartości, które wyznawał i przekazywał. Piękna postawa, życie i świadectwo kardynała niech będzie przez Was, w tej szkole głębiej poznawane – dodała Marzena Machałek.

Zdjęcia