
Jeleniogórscy policjanci poszukują 5-letniego Maksymiliana Szurę podopiecznego jednej z placówek opiekuńczych w Jeleniej Górze. Dziecko dzisiaj rano, najprawdopodobniej zostało zabrane spod przedszkola przez matkę, która pozbawiona jest praw rodzicielskich. Mówi oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze Edyta Bagrowska.
18 października br. około godziny 7.45 wychowawczyni jednej z placówek opiekuńczych w Jeleniej Górze odprowadzała dwójkę dzieci, w tym 5-letniego Maksymiliana do przedszkola przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze. Pod placówką najprawdopodobniej pojawiła się matka chłopca, która wykorzystała chwilową nieuwagę opiekunki i zabrała dziecko. Kobieta pozbawiona jest praw rodzicielskich. Chłopiec ubrany był w granatową kurtkę, ciemne spodnie i buty oraz niebieską czapkę.
Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat pobytu chłopca proszone są o kontakt z Zespołem ds. poszukiwań Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, tel. 47 87 313 04, funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego tel. 47 87 311 99, z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze –na numer telefonu 47 87 312 40 lub na numer alarmowy 112.