105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 grudnia 2023 - piątek Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 grudnia 2023 - piątek Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
08 grudnia 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1632997886

Imponujący mural na Polanie Jakuszyckiej


Dobiegają końca prace przy budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Tymczasem na ścianie frontowej mostu narciarskiego na Polanie Jakuszyckiej który jest jednym z elementów całości kompleksu powstał imponujący mural zaprojektowany przez Tomasza Alena Koperę, znakomitego artystę którego prace można było podziwiać m.in. w Paryżu, Wiedniu, Nowym Jorku, oraz wielu innych miejscach Europy, Ameryki i Australii.

Należy dodać że już samo wykonanie muralu było dziełem grupy artystów pod kierunkiem Michała Szudrawskiego - absolwenta ASP z Warszawy. Prace trwały około 2 tygodni.


Tomasz Alan Kopera urodził się w 1976 roku w Kożuchowie. Ukończył Politechnikę Wrocławską z dyplomem inżyniera budownictwa. Jego talent artystyczny ujawnił się już we wczesnym dzieciństwie. W pracach Kopery widoczna jest fascynacja ludzką naturą, otaczającym światem oraz wszystkim co mroczne i tajemnicze.

Przedstawiają zarówno wysoki poziom wrażliwości jak i pragnienie oddziaływania na podświadomość patrzącego oraz wzbudzenia w nim potrzeby zatrzymania się i kontemplacji.


Tomasz Alan Kopera maluje głównie farbami olejnymi na płótnie. Wypracowana latami technika świadczy o jego wielkiej wrażliwości i talencie, a wnikliwa dbałość o szczegóły i mistrzowskie opanowanie barw sprawia, że jego sztuka znajduje się na najwyższym poziomie artystycznym.


W 2005 roku artysta wyjechał do Irlandii Północnej, gdzie mieszkał i tworzył przez ponad dekadę. Obecnie Tomasz Alen Kopera mieszka w Polsce.
W latach 2010 - 2021 należał do grupy artystycznej Libellule założonej przez Lukasa Kandla.